Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ КЕЙСИДАТА 01.01.23

Як компанії спільноти «Бізнес без бар’єрів» піклуються про ментальне здоров’я співробітників

Через повномасштабне вторгнення Росії кожен з нас по-своєму переживає стрес. Існує низка простих та дієвих технік, які допомагають із ним справлятися. Тренери від компаній вивчають їх на курсі «Самодопомога Плюс» від ВООЗ, щоб потім поширювати серед співробітників.

Понад два роки тому великі українські та міжнародні компанії започаткували спільноту «Бізнес без бар’єрів». До цього їх надихнула ініціатива Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямована на створення рівних можливостей для всіх українців, зокрема й людей з інвалідністю, людей старшого віку, сімей з дітьми. 

Об’єднавшись у спільноту, компанії домовилися обмінюватись ідеями та знаннями навколо теми безбар’єрності, створювати тренди на її впровадження серед колег, ділитися своїм досвідом і поширювати його, усувати бар’єри з життя українців. 

24 лютого нашим новим загальним бар’єром стала повномасштабна війна та її наслідки, зокрема й для психічного здоров’я.

Тому учасники спільноти долучилися до ініціативи Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я, яка покликана сформувати звичку піклуватися про своє ментальне здоров’я, щоб знайти в собі приховане джерело сили у складні часи. 

В межах ініціативи 11 компаній-учасників спільноти пройшли навчання за курсом управління стресом «Самодопомога Плюс» від ВООЗ.

Так, IT-компанія ЕРАМ Україна, ДТЕК, Банк ПУМБ, група компанії «Данон» в Україні, McDonald’s в Україні, торговельна мережа «Фокстрот», «Ашан Україна», книжкова платформа «Yakaboo», корпорація АТБ, мережа магазинів «Фора», Укрзалізниця відправили на навчання 78 тренерів, які згодом стануть менторами для інших співробітників у стрес-менеджменті. Адже опанувати себе і не дати стресу отримати контроль – це чи не найголовніший навик під час війни, який до того ж допоможе зберегти ментальне здоров’я. Доведено, що у дорослих, які переживають стрес, «Самодопомога Плюс» запобігає виникненню психічних розладів.

Фахівці компаній пройшли п’ять групових занять, на яких вчилися управляти стресом та допомагати в цьому іншим, а також отримали інструкції, як поширити ці знання серед колег. 

Курс є масштабованим, тож навичками управління стресом оволодіють тисячі співробітників компаній. Тренери, які пройшли навчання, зможуть самостійно проводити групові заняття зі стрес-менеджменту. 

«Щоб знайти джерело внутрішньої сили, жити, перемагати, щодня ходити на роботу і допомагати тим, хто поруч. Про це «Самодопомога Плюс» – тренінг від ВООЗ для спільноти «Бізнес без бар’єрів». Бізнеси зможуть допомогти собі – своїм співробітникам, і зрештою допоможуть економіці відновитися», – зазначила Оксана Збітнєва, виконавча директорка ГО «Безбар’єрність».

Учасники тренінгу відзначили цінність отриманих знань і готовність поділитися ними із колегами. 

«Курс містив цінні поради щодо управління стресом. Втім важливо, що частина його була присвячена тому, як навчити інших ставати опорою оточуючим через опанування п’яти основних навичок. Круто, що вдалося познайомитися з багатьма цікавими людьми наживо», – каже Маргарита Котелевець, ЕРАМ Lead Learning&Development Specialist. 

Менеджерка проєктів відділу навчання ПУМБ Ірина Бас зазначила, що важливо зберегти психічне і фізичне здоров’я для відбудови після війни: «На жаль, навіть ті, хто зараз перебувають, на перший погляд, в ресурсі, можуть відчути наслідки війни для психічного здоров’я вже після її закінчення. Тому так важливо вже сьогодні навчитися дбати про себе».  

Також у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я працівники пасажирської вертикалі «Укрзалізниці» пройшли курс у фахівців «Лікарі без кордонів – Бельгія», як опановувати себе в стресових ситуаціях та допомагати іншим. 

Тренери від трьох бізнесів – підприємств критичної інфраструктури – навчилися первинній підтримці у кризових ситуаціях та самодопомозі за методиками Israel Trauma Coalition.

Всього навчаннями охоплено понад 200 тренерів компаній. Вони зможуть передати знання та навички близько 30 тисячам співробітникам.

«Бізнес без бар’єрів» – це спільнота прогресивних мотивованих компаній, яка об’єдналася навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Наразі в ній 22 компанії, кожна з яких спрямовує зусилля на підтримку українського суспільства.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – ГО «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. 

Дізнайтеся більше про техніки та методики, які допоможуть турбуватися про себе та тих, хто поруч, у періоди стресу – bf.in.ua/turbota.

73 перегляди