Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 06.05.20

Нам треба поговорити. Олена Зеленська ініціювала «Велику розмову про безбар’єрність»

Перша леді Олена Зеленська ініціювала «Велику розмову про безбар’єрність». Мета проєкту — зрозуміти, з якими саме бар’єрами найчастіше стикаються українці. Для цього стартувало всеукраїнське онлайн-опитування.

«Нам треба поговорити. Тому я розпочинаю велику розмову про безбар’єрність. Почуймо одне одного. Подивімося одне на одного», – закликала перша леді.

Олена Зеленська зазначила, що під час карантину мільйони людей отримали досвід повної або часткової ізоляції.

«Ми всі відчули бар’єри. По суті, навіть не усвідомлюючи цього, ми всі одночасно взяли участь у соціальному експерименті — як у нашому суспільстві, у наших містах і селах жити людям з обмеженою мобільністю, ментальними та фізичними відмінностями. Для більшості з нас це — не назавжди. Але поруч є люди, для яких ці бар’єри не зникнуть ніколи. Сотні тисяч українців постійно живуть за бар’єрами, які зараз відчули всі», – зазначила Олена Зеленська.

Опитування триватиме два місяці. Щоб взяти участь, переходьте за посиланням — https://diia.gov.ua/barrierfree. Опитувальник містить сім запитань, що стосуються фізичних і психологічних бар’єрів, а також бар’єрів, пов’язаних з культурними та віковими особливостями.

Надані відповіді будуть використовуватись як підґрунтя для наступних проєктів. Вони допоможуть визначити, які саме бар’єри українці вважають найбільшими, а в подальшому — розробити план дій для їхнього усунення.

«Будь-які бар’єри можна прибрати або зсунути, але спочатку їх треба усвідомити», – додала перша леді.

Партнерами проєкту виступили Міністерство цифрової трансформації, Міністерство соціальної політики України.

40 переглядів