Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 26.11.20

77% українців вважають актуальним вирішення питання безбар’єрності (результати дослідження)

Офіс президента України представив результати загальнонаціонального дослідження на тему «Думки, погляди та ставлення українців щодо безбар’єрності в суспільстві». Його результати стануть відправною точкою для майбутніх дій і проєктів у темі безбар’єрності, якою опікується Олена Зеленська.

Опитування українців з ініціативи першої леді провели Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Національний інститут стратегічних досліджень (НІСД) спільно з громадською організацією «Безбар’єрність».

«Ми побачимо, хто найбільше в Україні стикається з бар’єрами, наскільки сильною є укорінена традиція не помічати, не вірити в зміну, розглянемо разом теми, які необхідно аналізувати й тільки після цього рухатися далі», – сказала під час презентації Вероніка Селега, генеральна директорка Директорату з питань гуманітарної політики Офісу президента.

Так, згідно з дослідженням, 77% респондентів назвали актуальним вирішення питань безбар’єрності в Україні. Водночас 56% оцінюють рівень інклюзивності в Україні як низький або дуже низький.

Серед основних бар’єрів у навколишньому просторі, на які звернули увагу опитувані, — відсутність зручних маршрутів для маломобільних груп населення, бюрократія, відсутність понижених пандусів, громадських вбиралень тощо.

Як відзначив генеральний директор КМІС Володимир Паніотто, нерідко бар’єрами стають упередження та стереотипи щодо деяких категорій людей.

Керівниця центру суспільних досліджень НІСД Юлія Тищенко назвала питання бар’єрності дуже широким. Таким, яке стосується практично всіх верств і груп населення країни, різних сфер їхньої життєдіяльності та самореалізації.

Тищенко наголосила на важливості саме комплексного вивчення питання, адже з’ясувавши, з якими перешкодами стикаються українці, є можливість вивчати досвід інших країн з усунення таких перешкод та впроваджувати його у нас.

«Україні варто вивчати й запроваджувати у себе практики, пов’язані з соціальною, економічною безбар’єрністю, громадянським включенням, інфраструктурною безбар’єрністю, освітою впродовж життя. Треба не тільки констатувати ці виклики та проблеми, а й дійсно формувати політику, заходи й намагатися інтегрувати ці різні напрямки у діяльність органів влади у співпраці з органами громадянського суспільства», – додала Тищенко.

Опитування проводилося серед 1809 респондентів з усієї України, крім тимчасово окупованих територій, методом інтерв’ю face-to-face. Крім того, було опитано 360 дорослих, серед яких — люди з інвалідністю, батьки дітей з інвалідністю, вагітні, мами.

40 переглядів