Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 03.04.22

«Все, що ви відчуваєте, — важливо». Перша леді закликала українців ділитися своїми історіями під час війни

Олена Зеленська розповіла про запуск чат-бота, в якому кожен може поділитися своєю історією, переживаннями, думками, пов’язаними з війною. Його назва — «…Відлік…24|02», бо, як зазначила перша леді, із 24 лютого у всіх українців почався «новий відлік життя і боротьби за нього».

«Втрата близьких. Втрата дому. Розлука. Переїзд у невідомість. Зруйноване рідне місто. Щоденна праця на перемогу. Відчай. Тривога. Надія. Серед страшної війни у кожного зараз своя драматична історія. Кожному болить спільне та своє водночас. Одну з таких розповідей мені недавно надіслали. Життя серед війни. А в кінці, після запису відео, людина зізнається: «Знаєте, мені тепер легше», – зазначила перша леді, розповідаючи про ідею проєкту.

«Подумалося: чому б не прожити наші унікальні воєнні історії разом? Говорити й розповідати необхідно, інакше цей біль роз’їдатиме нас ізсередини. Із сумом, з усмішкою, з надією, з будь-якими емоціями — кажіть про те, що відчуваєте», – додала дружина Президента.

Щоб надіслати історію на чат-бот, переходьте за посиланням. Після запису однохвилинного відео потрібно надати дозвіл на його подальше використання. Отримані записи перші леді публікуватиме у своєму Telegram-каналі.

«Зараз історія кожної окремої людини — це історія творення нашої державності, тут і зараз. Жива хроніка війни за незалежність, яка складається з окремих унікальних доль. Ти — важливий! Твоя історія — важлива! Розкажи її!» – закликала Олена Зеленська.

Перша леді назвала досвід кожної людини безцінним: «Все, що ви відчуваєте, — важливо. Все це треба проговорити й запам’ятати. Із болю, переживань, надії кожного з нас складається історія країни — тут і зараз».

Нагадаємо, після повномасштабного вторгнення Росії в Україну на «Довіднику безбар’єрності» за ініціативою Олени Зеленської було запущено новий розділ — «У воєнний час».

У ньому зібрані поради та інструкції, актуальні зараз для сімей з дітьми, людей старшого віку та їхніх близьких, людей з інвалідністю. Зокрема, розповідається, як подбати про дитину в укритті, налагодити комфортний побут дитини з аутизмом на новому місці, налаштувати літню людину на переїзд, отримати пенсію, субсидію, соціальну допомогу після евакуації тощо.

77 переглядів