Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 08.08.22

Альбом безбар’єрних рішень буде адаптовано до вимог воєнного часу

Альбом безбар’єрних рішень — практичний посібник для проєктувальників та архітекторів публічного простору, відповідатиме на питання воєнного часу й повоєнної відбудови.

Як пояснила ініціаторка проєкту Олена Зеленська, коли торік було презентовано першу частину Альбому, метою було — показати, як міське середовище може бути дружнім до усіх людей.

Однак безбар’єрність під час війни, за словами першої леді, це ще й питання безпеки та реабілітації. Тому й було ухвалено рішення про оновлення Альбому, його адаптацію до нових реалій.

«Тепер ми не просто рекомендуємо, які двері будуть зручними для маломобільних груп. Ми думаємо, які двері не можна використовувати для евакуації поранених. Який тип скла безпечніший, якщо його виб’є вибуховою хвилею. Скільки людей, що мають мінно-вибухові травми, буде серед переселенців. Як зробити прихистки зручними і для них», – розповіла перша леді.

Вона наголосила, що принципи безбар’єрності мають бути у фокусі всіх, хто відновлюватиме українські міста після війни.

Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов, також анонсуючи оновлення Альбому, зазначив, що нова реальність вимагає нових рішень.

«Безбар’єрність під час війни — це не лише питання комфортного простору для всіх та кожного. Сьогодні це насамперед вимога безпеки, створення умов для тих, хто рятується від війни, хто потребує рівного ставлення та умов», – наголосив очільник Мінрегіону.

Нагадаємо, перший розділ Альбому, який рекомендує та на прикладах ілюструє, якими мають бути доступні ґанки та під’їзди, було презентовано торік у грудні.

Всього каталог включатиме чотири розділи. Другий буде присвячено вуличній інфраструктурі, третій розповідатиме про доступний громадський простір, а четвертий — про громадські будівлі та споруди.

Альбом безбар’єрних рішень створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізується громадською організацією «Безбар’єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Розробником Альбому безбар’єрних рішень виступає урбан-бюро Big City Lab.

117 переглядів