Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 08.07.22

Відновлення психічного здоров’я українців — одна із ключових тем Саміту перших леді та джентльменів

Відновлення психічного здоров’я українців стане однією із ключових тем другого Саміту перших леді та джентльменів, запланованого на 23 липня. Про це ініціаторка заходу, перша леді Олена Зеленська розповіла в інтерв’ю Соломії Вітвіцькій.

«Ми розуміємо, що українці потерпають не тільки від фізичних ран, не тільки від того, що нас калічить ця війна. А ще й від того, як ми психологічно переживаємо і розлуку з родиною, і смерть близьких, і втрату дому», – зазначила перша леді.

Ще три дискусійні панелі Саміту будуть присвячені тимчасовим вимушеним переселенцям, дітям та освіті, та жінкам — їхній ролі в ухваленні рішень у сфері оборони, повоєнній відбудові країни та, зокрема, в IT.

«Я вважаю, що відновлення країни потрібно починати саме з людей, з їхнього морального та фізичного здоров’я. Тому на Саміті ми шукатимемо відповіді на питання, які турбують не лише кожного українця, а й кожну людину у світі: питання вимушених переселенців; створення належних умов для повернення жінок та дітей, які вже п’ятий місяць поспіль вимушені жити в інших країнах; як відновлювати різні сфери — медицину, освіту, культуру», – додала Олена Зеленська.

В інтерв’ю перша леді також уточнила формат проведення Саміту. За її словами, він буде змішаний і передбачатиме організацію телемосту між студіями в різних містах світу. Головна студія буде розташована в Україні, ще чотири працюватимуть у Брюсселі, Варшаві, Лондоні та Вашингтоні.

Проведення другого Саміту попри щоденні терористичні акти з боку Росії Олена Зеленська назвала виваженим рішенням. Воно, зі слів першої леді, зумовлене необхідністю відновити та відбудувати Україну й заручитися для цього підтримкою світової спільноти.

Нагадаємо, перший київський Саміт перших леді та джентльменів відбувся торік 2️3 серпня за ініціативи Олени Зеленської. Тоді до заходу приєднались одинадцять перших леді з різних країн. Основною темою Саміту була постковідна реальність.

67 переглядів