Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 01.06.22

Олена Зеленська закликала перших леді світу підтримати програму психічного здоров’я українців

Перша леді Олена Зеленська ініціювала створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Програма передбачає розбудову системи, яка забезпечить повноцінний доступ до якісних послуг з психічного здоров’я для всіх, хто постраждав внаслідок дій країни-агресора РФ.

Про ініціативу Олена Зеленська розповіла першим леді світу і лідеркам націй й запропонувала їм долучитися.

Так, під час зустрічі із першою леді США Джилл Байден в Ужгороді Олена Зеленська наголосила, що Україна хоче адаптувати американські практики подолання посттравматичного стресового розладу.

«У США потужна програма, пов’язана з подоланням ПТСР. Будемо дуже раді побачити її деталі, також будемо вдячні за фінансову допомогу для реалізації програми, адже економіка України зазнала великих втрат», – розповіла Олена Зеленська.

Бажання допомогти Україні реалізувати програму психічного здоров’я вже висловив Ізраїль. Зокрема, ізраїльські експерти навчатимуть українських психологів і волонтерів. Про це Олена Зеленська телефоном говорила з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог.

Раніше президент Ізраїлю Іцхак Герцог висловив підтримку щодо надання нагальної професійної психологічної допомоги українцям, про що повідомив Президенту України Володимиру Зеленському у листі.

Практична допомога при створенні програми надійде і від Бельгії, яка має успішний досвід реформування системи охорони психічного здоров’я. Королева бельгійців Матильда у розмові з Оленою Зеленською запевнила: Україна може розраховувати на солідарність та допомогу її народу.

Зокрема, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ, доктор Ганс Клюге поділиться з Україною всіма практиками, які були застосовані під час реформи системи охорони психічного здоров’я у Бельгії.

Система психологічної допомоги в Україні повинна врахувати найкращий світовий досвід, переконана Олена Зеленська. Долучитися до нового проєкту вона запропонувала також дружині президента Литви Діані Наусєдєнє, дружині президента Польщі Агаті Корнгаузер-Дуді, а також дружині президента Франції Бріжит Макрон.

Українська програма психічного здоров’я буде спрямована, зокрема й на підтримку дітей та їхніх батьків, людей з інвалідністю, людей старшого віку, учасників бойових дій та членів їхніх сімей.

«Біль війни треба прожити та пережити, щоб були сили йти далі і сприймати життя, щоб нація будувала майбутнє. Часу в нас дуже мало, ми не можемо витрачати його на експерименти, тож розраховуємо на підтримку міжнародної спільноти», – зазначила Олена Зеленська.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я – ініціатива першої леді Олени Зеленської, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес та наслідки пережитих травматичних подій, запобігти розвитку психічних розладів. Розробку та впровадження програми координує Міністерство охорони здоров’я України.

105 переглядів