Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 17.06.21

В Україні з’явився Радник-уповноважений Президента з питань безбар’єрності

Президент України Володимир Зеленський призначив голову громадської організації «Безбар’єрність» Тетяну Ломакіну на посаду Радника-уповноваженого з питань безбар’єрності.

Це нова посада, створення якої відповідає вимогам Конвенції ООН про права осіб з інвалідністю та Цілям сталого розвитку, визначеним Організацією Об’єднаних Націй.

Радник-уповноважений з питань безбар’єрності має розширити напрям державної роботи щодо прав людей з інвалідністю.

Людина, її життя та здоров’я, честь та гідність, недоторканність та безпека визнані найвищою соціальною цінністю згідно з Конституцією України. Радник-уповноважений забезпечуватиме здійснення Президентом України його конституційних повноважень щодо додержання цієї норми.

Одним з основних обов’язків Радника є підготовка пропозицій щодо розвитку безбар’єрності, шляхів їхньої реалізації та можливих дій глави держави в цьому напрямі.

Україна безповоротно стала на шлях, де не повинно бути ані фізичних, ані соціальних бар’єрів. Сучасне прочитання поняття безбар’єрності та безпечного доступного середовища передбачає врахування потреб усіх громадян, зокрема і людей з інвалідністю.

9 переглядів