Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 01.06.21

В аеропорту «Бориспіль» оцінини доступність інфраструктури та послуг для різних пасажирів

Перша леді Олена Зеленська разом із представниками Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), Міністерства інфраструктури України взяла участь в аудиті аеропорту «Бориспіль» на безбар’єрність. Серед учасників аудиту також – родини з маленькими дітьми, які мають різні форми фізичної та ментальної інвалідності.

«Міжнародний аеропорт «Бориспіль» – це головні повітряні ворота країни. І саме вони мають стати прикладом безбар’єрності. Я хочу, щоб на державному рівні був розроблений єдиний стандарт безбар’єрного підходу для аеропортів, залізничних та автобусних вокзалів», – зазначила Олена Зеленська.

Учасники аудиту оглянули кімнати для батьків з дітьми, зони очікування та проходження контролю тощо. Опісля вони надали свою оцінку щодо зручності користування цими приміщеннями.

«Створення безбар’єрного середовища допомагає реалізувати право кожної дитини на рівні можливості, закладене в Конвенції ООН про права дитини. Ми сподіваємося, що безбар’єрні аеропорти стануть прикладом створення доступних для кожного громадських просторів в Україні, зокрема інфраструктурних об’єктів – метрополітену, залізничних та автобусних вокзалів, пунктів перетину», – зазначила голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер.

Після аудиту всі учасники провели зустріч у форматі діалогу, під час якої визначили основні перешкоди на шляху до безбар’єрності в аеропорту.

Важливо: обговорення стосувалося усіх стадій перебування в «Борисполі» – від моменту, коли пасажири потрапляють у приміщення, до зони очікування посадки на літак. Експертна група озвучила такі побажання:

  • покращити інформування щодо можливостей для батьків з дітьми (йшлося як про сайт, так і про сам аеропорт);
  • додати навігацію маршрутів аеропортом;
  • надати право пріоритетного проходження контролю батькам з дітьми;
  • забезпечити інфраструктуру відповідно до потреб людей з різними формами фізичної чи ментальної інвалідності;
  • облаштувати кімнату для грудного годування.

На основі побажань експертної групи та консультацій ЮНІСЕФ будуть розроблені відповідні рекомендації, які надалі впроваджуватимуться.

Нагадаємо, розбудова безбар’єрних інфраструктурних об’єктів є одним із напрямів Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленої у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

35 переглядів