Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 14.04.21

В Україні вперше затвердили Національну стратегію безбар’єрності

Кабінет міністрів України затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року, розроблену у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Національна стратегія безбар’єрності – перший для країни комплексний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя та для всіх соціальних груп, зокрема й людей з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, батьків маленьких дітей та дітей з інвалідністю.

Над Стратегією декілька місяців працювали понад 200 експертів.

Безбар’єрність повинна стати новою суспільною нормою, переконана Олена Зеленська. Наприклад, у Європейському Союзі безбар’єрність розглядають не лише як усунення перепон у фізичному просторі, а і як протидію дискримінації щодо будь-якої соціальної групи. Поступово втілюючи стратегію, Україна налагоджуватиме ще міцніший зв’язок з ЄС, де принцип рівних прав та можливостей лежить в основі усіх державницьких рішень.

«Для мене важливо, що Кабмін затвердив першу Нацстратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Мені здається, зараз вона дуже на часі. В суспільстві сформувався запит на безбар’єрність, і лише системні дії здатні руйнувати бар’єри в суспільстві. Стратегія – це перший, але важливий крок», – зауважила перша леді.

Стратегія безбар’єрності включає в себе не лише кроки назустріч інфраструктурній доступності. Вона – про поступове усунення бар’єрів в освіті, працевлаштуванні, отриманні послуг. Адже у повсякденному житті з перепонами стикаються всі без виключення: маломобільні люди, коли не можуть потрапити у будівлю через відсутність пандуса, літні люди, які не можуть скористатися послугою онлайн, бо не мають відповідних навичок, випускники навчальних закладів, які не можуть влаштуватися на роботу за спеціальністю через відсутність досвіду.

Тож документ закладає бачення перетворень і усунення бар’єрів у різних сферах життя: працевлаштуванні та підприємництві, адміністративних сервісах, отриманні медичних послуг, навчанні в різному віці, доступі до інформації, цифровізації.

Уряд також підтримав пропозицію першої леді створити Раду безбар’єрності, яка працюватиме як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів. Серед головних завдань Ради безбар’єрності – моніторити, як виконується затверджена Стратегія, чи реалізуються заплановані проєкти тощо.

Рада безбар’єрності стане майданчиком пошуку рішень, координації міжсекторальної співпраці, до неї увійдуть представники центральних органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, бізнес-асоціацій, громадянського суспільства, експерти та науковці.

11 переглядів