Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 03.12.20

В Україні створять Національну стратегію безбар’єрності. Президент підписав указ

3 грудня, в Міжнародний день людей з інвалідністю, президент Володимир Зеленський підписав указ № 533/2020 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні».

Згідно з ним, до квітня 2021 року має бути розроблена та затверджена Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні.

Документ, спираючись на кращий світовий досвід, має запропонувати комплексний підхід до створення фізичної, соціальної, економічної, політичної, цифрової безбар’єрності для всіх громадян, зокрема й людей з інвалідністю, людей похилого віку, підлітків та молоді, жінок, батьків з малолітніми дітьми.

Національна стратегія безбар’єрності повинна забезпечити рівний та безперешкодний доступ всіх без виключення до освіти, зайнятості, послуг, інфраструктури, участі в житті громади. І до того є сприяти створенню належних умов для реалізації прав і свобод українців.

Її розробкою займатиметься Кабінет міністрів України із залученням широкого кола фахівців, серед яких — представники Національного інституту стратегічних досліджень, державні органи та органи місцевого самоврядування, громадського сектору, вчені, експерти тощо.

Цей указ став логічним продовженням загальнонаціональної дискусії про рівні права та можливості для всіх громадян, що почалася навесні 2020 року за ініціативою першої леді Олени Зеленської.

Нагадаємо, у травні цього року дружина Президента заснувала ініціативу «Без бар’єрів», запропонувавши візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку.

52 перегляди