Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 14.04.21

Уряд затвердив Національну стратегію безбар’єрності

Кабінет міністрів України затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року. Розробка документа відбувалася у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання указу Президента України Володимира Зеленського.

«Для мене важливо, що Кабмін затвердив першу Нацстратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні. Мені здається, зараз вона дуже на часі. В суспільстві сформувався запит на безбар’єрність, і лише системні дії здатні руйнувати бар’єри в суспільстві. Стратегія — це перший, але важливий крок», – зауважила перша леді.

Національна стратегія безбар’єрності — перший в Україні комплексний документ, який передбачає створення безбар’єрного простору в усіх сферах життя та для всіх без виключення, зокрема людей з інвалідністю, літніх людей, молоді, жінок, батьків маленьких дітей та дітей з інвалідністю.

У 2020 році Олена Зеленська започаткувала ініціативу «Без бар’єрів», запропонувавши бачення безбар’єрності як нової суспільної норми.

«Безбар’єрність у широкому сенсі — це повага до кожної людини, врахування її потреб, прийняття її особливостей та залучення до суспільного життя», – зазначила перша леді.

Національна стратегія безбар’єрності не зосереджена лише на фізичній доступності. Документ включає заходи із залучення та підтримки для всіх українців, які відчувають бар’єри в освіті, працевлаштуванні, отриманні послуг.

До створення Стратегії було залучено максимально широке коло експертів, громадських та благодійних організацій, профільних фахівців. Її розробкою займалася міжвідомча робоча група при Кабінеті Міністрів, до якої увійшли 11 міністрів, народні депутати, представники Офісу Президента, Національного інституту стратегічних досліджень, громадянського суспільства та експерти.

«Безбар’єрність як нова суспільна норма — це місток, який ще міцніше з’єднає Україну з прогресивними європейськими країнами, де принцип рівних прав та можливостей стоїть в основі усіх державницьких рішень», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Також на своєму засіданні Уряд підтримав пропозицію першої леді щодо створення Ради безбар’єрності, до якої увійдуть представники уряду, місцевого самоврядування, громадянського суспільства, експерти та науковці.

Рада безбар’єрності здійснюватиме моніторинг виконання передбачених заходів Нацстратегії, сприятиме розробці та реалізації програм, а також звітуватиме про виконання цільових показників.

66 переглядів