Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 14.07.21

Уряд затвердив План заходів на 2021–2022 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрності

Кабінет Міністрів України затвердив План заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору, розробленої у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Над створенням Плану заходів працювали 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів. На найближчі півтора року розписана «дорожня карта» з 250 ініціатив. Усі вони спрямовані на те, щоб забезпечити доступність громадських будівель, шкільної освіти, створення інфраструктурної безбар’єрності, доступ до інтернету та інформації, участь у громадському житті, економічну безбар’єрність тощо.

«До Плану заходів залучена потужна команда – це представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоб безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – підкреслила у ході другого засідання Ради безбар’єрності Олена Зеленська.

План заходів, зокрема, включає в себе такі кроки:

  • Розробка стандартів інфраструктурної безбар’єрності
  • Проведення інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів»
  • Забезпечення інтернет-покриття в селах
  • Покращення фізичної доступності громадських будівель
  • Створення ветеранської підприємницької ініціативи G2VEI (Government to Veterans Entrepreneurial Initiatives). Учасники бойових дій та ветерани отримають рівні можливості для започаткування власного бізнесу
  • Старт програми «Шкільна освіта для всіх»
  • Запровадження міжнародної класифікації функціонування обмежень життєдіяльності та здоров’я

Крім конкретних ініціатив, документ включає дані щодо необхідного фінансування та чіткі індикатори успішності його реалізації.

Профільні міністерства та інші органи центральної виконавчої влади, які відповідальні за виконання Плану заходів, а також обласні та Київська міська державна адміністрація зобов’язані щороку до 1 березня подавати інформацію до Мінрегіону та до 1 квітня – до Кабінету міністрів про стан виконання документа.

13 переглядів