Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 12.08.21

Безбар’єрність у сучасному суспільстві. У Києві відкрилась фотовиставка «Не|видиме життя»

Міжнародна виставка фотомистецтва Photo Kyiv 2021 відкрилась у Національному заповіднику «Софія Київська» в Києві. Ювілейна експозиція має символічну назву «Не|видиме життя» та присвячена безбар’єрності у сучасному суспільстві. Так, поступово ця тема переходить у культурну площину.

Для участі у виставці свої проєкти подали 89 фотографів з різних країн. Експертне журі обрало роботи п’яти майстрів, серед них – Йосип Сивенький з фотосерією «Рани» (США/Україна), Роман Закревський з фотопроєктом «Погляд» – серія портретів ромів з Чернігівської області (Україна), Аліна Пророка з фотосерією «Будинок для літніх людей. Самотність. Сльози на зморшках» (Україна), Юрій Данченко з фотосерією «Danza Down» (Україна), Олексій Товпига з фотосерією «Космос тата» (Україна).

На виставці представлені також п’ять спецпроєктів: два – від українських фотографів, три – від іноземних, зокрема, від митців з Нідерландів, Німеччини, США. Героями світлин стали ветерани ООС та учасники Євромайдану, самотні літні люди, діти із синдромом Дауна, представники ромської громади тощо.

На відкритті виставки, яке відбулося 12 серпня, з вітальним словом виступила перша леді Олена Зеленська.

«Фотографам вдалося висвітлити те, що перебуває в тіні й не є очевидним для кожного. Я зі щирим захопленням переглянула роботи на Photo Kyiv 2021. Адже це не просто світлини, а поєднання сміливих ідей та глибокого осмислення соціальних питань», – зазначила Олена Зеленська.

Повага, толерантність, відкритість і співпереживання – саме ці цінності розкривають фотороботи митців. Через світлини відбувається культурний діалог, який за допомогою публічних експозицій стає доступним і зрозумілим кожному.

«Через несхожість, маломобільність, вік, стать, національність, діагноз кожен з нас може опинитись невидимкою за бар’єром байдужості чи навіть ворожості. Подолати це можна лише змінивши філософію суспільного життя в країні, зробивши безбар’єрність новою суспільною нормою», – зазначають організатори Photo Kyiv 2021.

Виставка триватиме до 25 серпня 2021 року.

Photo Kyiv – щорічний міжнародний ярмарок фотографії, заснований у 2017 році. Арт-подія є унікальною для української мистецької сцени, оскільки об’єднує міжнародні та локальні галереї, інституції, посольства різних країн та бізнес-сектор.

13 переглядів