Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 30.11.21

У Києві відбувся форум, присвячений створенню рівних можливостей для всіх

«Незалежна Україна – це країна рівних можливостей!». Під таким гаслом у Києві пройшов форум громадянського суспільства, участь у якому взяла перша леді Олена Зеленська.

Понад 500 представників українських та міжнародних громадських організацій, волонтерів, експертів зібралися для обміну досвідом у створенні суспільства рівних можливостей.

Відкриваючи подію, Олена Зеленська відзначила високу довіру українців до громадських організацій. Перша леді впевнена: це означає, що українці почали більше вірити в самих себе.

«У нас формується громадянське суспільство, де кожному – не байдуже. Де кожен може долучитися до змін, а не чекати, поки їх зробить хтось інший. Сьогоднішній форум – найбільший у країні майданчик змін і обміну досвідом для таких небайдужих. Бо зміни, які ми з вами розпочали, – такі, які зробити можна тільки разом, спільними зусиллями держави й суспільства», – зазначила Олена Зеленська.

Перша леді розповіла, що було зроблено за перший рік участі України у «Партнерстві Біарріц». Так, у межах угоди країна зобов’язалася розвивати безбар’єрний публічний простір; навчати дітей принципам рівності жінок і чоловіків; запобігати домашньому та гендерно зумовленому насильству; зменшити різницю в оплаті праці жінок і чоловіків тощо. Були втілені, зокрема, такі кроки:

  • посилена відповідальність за домашнє насильство;
  • держава виділила субвенцію на нові шелтери, де можуть отримати допомогу і прихисток жертви домашнього насильства;
  • для чоловіків запроваджено відпустку при народженні дитини тривалістю до двох тижнів;
  • Україна приєдналася до Міжнародної коаліції за рівну оплату праці для чоловіків і жінок (EPIC), яку започаткувала Генеральна асамблея ООН. Вже на кінець 2021 року розрив між зарплатами жінок та чоловіків в Україні скоротився з 20% до 17%;
  • оновлюється законодавство у сфері будівництва – усі будівлі мають стати зручними для різних користувачів.

Чимало громадських організацій допомагають державі своєю експертизою у різних напрямах реформ. Так, експерти громадянського суспільства брали активну участь у розробці Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні до 2030 року.  Зокрема, Європейська Бізнес Асоціація, Офіс Ради Європи в Україні, проєкт «Права людини для України» ПРООН та інші увійшли до складу Ради безбар’єрності при Кабінеті міністрів. Ці організації вже допомагають розробляти закони з протидії домашньому насильству, впроваджувати гендерну рівність і реформу шкільного харчування.

«Тільки разом суспільство та держава ми зрушимо з місця перешкоди, які накопичувалися роками й десятиліттями. Що більше можливостей у кожного громадянина, то більше можливостей у всього суспільства і в держави», – підсумувала Олена Зеленська.

17 переглядів