Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 17.08.21

Славутич став першим містом, де працюватиме омбудсмен з безбар’єрності

Місто Славутич стало першим в Україні, де створено посаду омбудсмена з безбар’єрності. Зараз триває відбір кандидатів на нову позицію.

Людина, яка пройде конкурс, працюватиме у виконавчому комітеті міської ради і координуватиме напрям інклюзивності та доступності у місті.

У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» Славутич впроваджує одразу кілька проєктів, спрямованих на створення безбар’єрного простору. 

Славутицька міська рада першою в Україні підписала Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури разом з Київською обласною державною адміністрацією та Міністерством розвитку громад та територій ще у листопаді 2020-го року .

Відтоді Славутич активно реалізує програму з безбар’єрності і ставить собі за мету стати повністю безбар’єрним містом до 2024 року. Уже завершено ремонт в Інклюзивно-ресурсному центрі. Продовжуються роботи із пониження тротуарів на проспекті Дружби народів. Триває реконструкція критого басейну, що враховуватиме потреби маломобільних груп населення.

Згідно з Меморандумом, місто Славутич перетворюється на своєрідну лабораторію з розробки та впровадження безбар’єрних архітектурних рішень. Міська адміністрація ставить перед собою амбітну мету – напрацювати успішні кейси, які потім можна буде масштабувати по всій Україні.

12 переглядів