Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 15.01.23

Психологічна підтримка ушпиталених: 60 фахівців працюють у лікарнях Київщини, Вінниці та Дніпра

У перші дні нового року у 14 лікарнях Київської області, Вінниці та Дніпра почали працювати 60 фахівців, які взяли участь у проєкті «Психосоціальна підтримка під час війни».

Проєкт організовано у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я та у розвиток домовленостей дружини Президента України і першої леді Ізраїлю Міхаль Герцог.

Фахівці із базовою медичною або психологічною освітою пройшли 94 години тренінгових занять онлайн та офлайн, під час яких опанували методики кризової, військової, екстремальної психології, першої психологічної допомоги. Отримані знання вони застосовують в роботі з людьми, які зазнали важких травм чи втрат внаслідок бойових дій та тривалий час ушпиталені, а також із членами їхніх родин.

Ще одним важливим завданням фахівців буде психологічна підтримка лікарів та усього медперсоналу лікарень, які працюють з такими пацієнтами. Адже медики, пропускаючи через себе людські історії, потребують не меншої підтримки.

Для самих фахівців, які пройшли навчання і вже працюють у медзакладах, також передбачено супервізію.

«Ініційована першою леді Оленою Зеленською Програма підняла питання психічного здоров’я та розвитку служби психічного здоров’я в Україні на якісно інший рівень. Завдяки тісній співпраці органів державної влади, представників неурядових організацій, міжнародних партнерів і експертних організацій, лідером яких є ВООЗ, ми вже сьогодні здійснюємо дієві кроки для збереження психічного здоров’я українців, які постраждали від війни. А завдяки цьому проєкту психологічну підтримку отримають і медики, які зможуть відновлюватись та продовжувати ефективно працювати. Важливим компонентом цієї роботи також є освіта фахівців на додипломному та післядипломному етапах, тобто їх безперервний професійний розвиток. І наша головна мета – створити нашу власну українську модель психологічної допомоги і підтримки в умовах нової воєнної та післявоєнної реальності», – зазначила заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Проєкт реалізується нашою громадською організацією у співпраці з Ізраїльським форумом міжнародної гуманітарної допомоги IsraAID, Міністерством охорони здоров’я України, департаментами охорони здоров’я м. Дніпро, м. Вінниця, Київської області.

Передбачається, що досвід, який набувають українські фахівці у цьому проєкті, буде масштабовано на всю Україну, а також буде розроблено методологію та гайд з рекомендаціями щодо роботи фахівців в умовах воєнного часу.

IsraAID – провідна міжнародна неурядова гуманітарна організація зі штаб-квартирою в Ізраїлі, що понад 20 років по всьому світу допомагає спільнотам, які опинилися в кризовій ситуації, долати її та розбудовувати стабільне майбутнє. Її команди медиків, експертів із посттравматичних станів, спеціалістів у громадах та інших професіоналів очолювали міжнародну відповідь на катастрофи та конфлікти по всьому світу. Станом на вересень 2022 року IsraAID відреагувала на кризи у більш ніж 60 країнах.

Розробку та впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я координує Міністерство охорони здоров’я України. Всесвітня організація охорони здоров’я – експертний партнер, виконавчий партнер – громадська організація «Безбар’єрність». Майданчиком для розробки та ухвалення рішень є Міжвідомча координаційна рада при Кабінеті міністрів України. Комунікаційна кампанія реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

261 перегляд