
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 14.12.22
Перший модуль з основ безбар’єрності відбувся у Харківській школі архітектури
Спільний проєкт із Харківською школою архітектури – про інтеграцію теми безбар’єрності у навчальну програму усіх курсів вишу – стартував вступною лекцією про безбар’єрність публічних просторів від нашої кураторки культурних проєктів Вероніки Селеги.
Серед слухачів – студенти та студентки другого курсу, а в перспективі – ті, чия сміливість і свобода у підходах та мисленні відображатиметься на обличчях наших міст та громад.
Безбар’єрність – це насамперед зміни у свідомості, а фізична доступність – результат цих змін. Мислити безбар’єрно – це не хизуватися встановленим пандусом, а продумати шлях користувача від точки А до точки Б, від моменту появи потреби у послузі до її отримання, і зробити його максимально зручним. Тому основи безбар’єрності, доступність та принципи універсального дизайну – обов’язкові для тих, хто будуватиме та проєктуватиме навколишній простір.
Через масовані ракетні обстріли та як наслідок – проблеми з електропостачанням у Львові, решту запланованих лекцій модуля з безбар’єрності було продовжено дещо згодом, вони відбулися на початку грудня.
Проєкт з інтеграції теми безбар’єрності у навчальну програму усіх курсів вишу влітку анонсувала перша леді Олена Зеленська. Він має на меті надати студентам і студенткам комплексне розуміння поняття безбар’єрності, доступності та універсального дизайну.
Розуміння і впровадження студентами практик безбар’єрності в своїх навчальних проєктах побудує ціннісний апарат майбутнього архітектора, на який він спиратиметься в своїй подальшій професійній діяльності.