Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 01.07.22

Безбар’єрність має стати складовою післявоєнної відбудови України – Олена Зеленська

У День архітектури України перша леді Олена Зеленська онлайн взяла участь у відкритті виставки Харківської школи архітектури (ХША) «Ідея. Матерія. Архітектура». Студентські роботи експонуються у Львові, адже навчальний заклад евакуювався туди з початком повномасштабної війни.

Обговорюючи безбар’єрність як невід’ємну частину післявоєнної відбудови, Олена Зеленська привітала включення цього модуля у навчальну програму ХША.

«Нове життя почнеться на новому фундаменті, який ми закладемо разом. Вірю, це стане прикладом для інших вишів. Це був план, а тепер маємо за обов’язок рухатися так швидко, як і уявити не могли», – зазначила перша леді.

Олена Зеленська усміхається

Всього на виставці було представлено 15 студентських робіт, більшість із них було створено ще до початку російського вторгнення.

«Студенти досліджували Харків, Сєвєродонецьк, інші міста сходу України, зафіксувавши їхні обличчя до війни й запропонувавши програми їхньої розбудови. З цих проєктів уже видно: наші постраждалі міста точно відродяться кращими, ніж були», – поділилася враженнями Олена Зеленська.

Зараз важко дивитися на руйнування, яких завдає російське вторгнення, адже, як зазначила перша леді, кожна будівля у зруйнованих містах та селах – це не просто стіни, а чиєсь життя.

«Сьогодні, скажу чесно, особисто я нарешті усміхалася від побаченого. Я немов зазирнула в наше майбутнє. В майбутню Україну, де всі рани вже зцілено, зокрема й архітектурні. Так, на наших вулицях залишаться шрами війни. Але тільки як нагадування про те, чого забувати не можна», – сказала Олена Зеленська. 

чоловік та жінка стоять на фоні студентських робіт, експонованих на виставці

Виставка робіт студентів ХША у Львівській академії мистецтв на вул. Кубійовича, 35А триватиме до 1 серпня. Харківська школа архітектури – приватний заклад вищої освіти, заснований у 2017 році.

21 перегляд