Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 23.05.22

Виступ першої леді на 75-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я (відео)

Перша леді Олена Зеленська розповіла про ініціативу зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я на 75-й сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я, найвищого керівного органу ВООЗ.

Дружина Президента назвала битву за психічне здоров’я українців ще одним завданням, яке зараз постало перед країною. За її словами, після того, що наші громадяни пережили в окупації, на фронті, у бомбосховищах, під обстрілами, на чужині, вони потребують реабілітації так само, як і поранені фізично.

«Зараз разом з представниками українського уряду у співпраці з громадянським суспільством та міжнародними партнерами ми запускаємо загальнонаціональну ініціативу щодо зміцнення психічного здоров’я та психосоціальної підтримки наших громадян. І ми хочемо робити це разом з вами, беручи за основу ваш найкращий досвід», – зазначила перша леді у відеозверненні до учасників сесії.

Вона додала, що Україна розраховує зокрема на експертну підтримку з боку Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Перша леді нагадала, що ВООЗ покликана захищати найголовніші права людини — на життя та здоров’я. І наголосила, що через повномасштабне вторгнення Росії ці права порушені в Україні.

«Ніхто з українців — ані дорослий, ані дитина — не може бути певним, що прокинеться завтра. Що ракета не прилетить у його дім. Лікар не може бути певен, чи не розбомблять його швидку дорогою до пацієнта, – зауважила Олена Зеленська. – Сьогодні тут — міністри охорони здоров’я з різних країн. Це особливо важливо тому, що життя та здоров’я українців тепер ми не можемо забезпечити лише власними силами. І ваші країни приходять нам на допомогу».

Перша леді висловила сподівання, що Україна покаже приклад посилення глобальної підтримки психічного здоров’я та психосоціального добробуту тих, хто пережив війну.

«Так, війна — це трагедія, але ми маємо знайти можливість творити добро навіть серед жахіть війни. Використаємо цей період як можливість інтегрувати підтримку психічного здоров’я у всі сфери нашого мирного життя», – резюмувала Олена Зеленська.

Нагадаємо, щоб допомогти українцям подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій, перша леді ініціювала створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я.

Програма передбачає розбудову системи, яка забезпечить повноцінний доступ до якісних послуг з психічного здоров’я для всіх, хто постраждав внаслідок дій країни-агресора РФ.

55 переглядів