Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 27.12.21

Олена Зеленська підбила підсумки реалізації проєктів з розвитку безбар’єрності

Напередодні нового року Олена Зеленська підбила підсумки проєктів зі створення безбар’єрного середовища для різних груп населення. Як зазначила перша леді, робота проводиться паралельно в декількох напрямах, адже бар’єри, з якими стикаються українці, існують у кількох вимірах.

«Це й фізичні перепони — незручна інфраструктура, психологічні — упередження, економічні — несправедлива оплата чи відмова в роботі, законодавчі — нормативні документи в Україні не враховують потреб різних людей. І це далеко не всі бар’єри, що існують», – підкреслила Олена Зеленська.

Нагадаємо, 3 грудня 2020 року Президент України Володимир Зеленський підписав Указ «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні». За цей час:

  • в Україні з’явилась Національна стратегія безбар’єрності, яка визначає стандарти рівних прав та можливостей всіх, незалежно від віку, статі, соціального статусу та стану здоров’я
  • за координації Міністерства розвитку громад та територій затверджено План заходів із подолання бар’єрів — дорожню карту реалізації стратегії
  • щоб з коректними акцентами інформувати про втілення цих планів, підготовлено Комунікаційну стратегію
  • запрацювала Рада безбар’єрності при Кабінеті Міністрів — орган, який моніторить та контролює виконання Нацстратегії безбар’єрності
  • розроблені та вже реалізуються сім флагманських проєктів міністерств

Безбар’єрність розвивається також у бізнесі. Десять великих українських та міжнародних компаній — Укрпошта, Ощадбанк, Укрзалізниця, «Ашан Україна», 1+1 Media, ДТЕК, SOCAR Energy Ukraine, work.ua, корпорація «АТБ», «Danone Україна» — наприкінці 2020 року заснували спільноту «Бізнес без бар’єрів» задля створення рівних і комфортних умов для працівників різного віку, статі та людей з інвалідністю.

Цього року до спільноти долучились ще одинадцять бізнесів: Visa, ПУМБ, група готелів Fairmont Grand Hotel Kyiv та Riviera House, ПриватБанк, McDonald’s в Україні, «Кока-Кола Україна», «Фокстрот», IT-компанія «EPAM Україна», книжкова платформа Yakaboo, «Сільпо» та юридична фірма «Астерс».

Компанії спільноти реалізують спільні проєкти, зокрема, створюють навчальну програму зі взаємодії з маломобільними групами громадян, серед яких — люди з інвалідністю, люди старше 55 років, батьки з дітьми до семи років, вагітні жінки, люди, що тимчасово втратили працездатність чи мають функціональні порушення. Першими цей курс проходять працівники Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

Також компанії-учасники спільноти розповідають про успішні кейси реалізації безбар’єрності в розділі «Бізнес без бар’єрів» на «Дія. Бізнес».

В межах проєкту «Громади без бар’єрів» підписано меморандуми про розвиток безбар’єрної архітектури з головами Київської, Донецької, Вінницької, Черкаської обласних державних адміністрацій, а також мерами Вінниці, Славутича та Маріуполя. Пілотним містом стане Славутич, тут також вперше в Україні створено посаду омбудсмена з безбар’єрності.

Олена Зеленська наголосила, що проєкт «Громади без бар’єрів» відкритий до пропозицій, ініціативи та нових учасників.

Закінчено роботу над дослідженням доступності міських просторів і першим розділом Альбому безбар’єрних рішень. У Золотоноші, Смілі та Черкасах відкрито зручні для всіх дитячі майданчики, а в Золотоноші — ще й басейн, доступний для людей з інвалідністю.

Щодо підсумків роботи у напрямі Культура без бар’єрів», перша леді згадала про випуск електронного «Довідника безбар’єрності» — посібника з коректного спілкування, документальний міні-серіал «Безбар’єрні історії, які надихають», вихід друком книги Анастасії Степули «Світ без меж» — про рівність і різноманіття, серію освітніх відеороликів про безбар’єрність, перетворення у музеї Пінзеля у Львові, а також на острові Хортиця, який стане першим у країні безбар’єрним туристичним об’єктом.

Нагадаємо, у травні 2020 року перша леді Олена Зеленська заснувала ініціативу «Без бар’єрів», запропонувавши візію суспільства без обмежень, в якому забезпечуються рівні права та можливості для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, здобутті освіти, спілкуванні, дозвіллі, розвитку.

260 переглядів