Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 27.01.22

На «Дія. Цифрова освіта» – серіал про безбар’єрність для державних службовців

На платформі «Дія. Цифрова освіта» з’явився освітній серіал про те, як впроваджувати основні принципи безбар’єрності на державній службі. У шести серіях тривалістю від 6 до 10 хвилин розкриваються такі питання:

  • як публічним службовцям дотримуватися принципів безбар’єрності у спілкуванні з громадянами
  • як застосовувати безбар’єрний підхід під час ухвалення рішень
  • чому доступність, інклюзивність та повага до різноманіття є складовими безбар’єрності
  • що призводить до формування стереотипів, і як уникати упередженості в роботі
  • як протидіяти дискримінації під час працевлаштування на державну службу
  • чому саме від державних службовців залежить, чи буде держава безбар’єрною для своїх громадян

У першій серії освітнього серіалу взяла участь перша леді Олена Зеленська, поділившись власним досвідом та порадами щодо публічного спілкування.

«Упевнена, якщо кожен перегляне серіал та засвоїть принципи доступності, повагу до людського розмаїття, стане більш відкритим і уважним, покращаться не лише державні послуги. Кращою стане вся наша держава», – зазначила Олена Зеленська.

За словами заступниці Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерії Іонан, впровадження безбар’єрності, принципів рівності та різноманіття як частини процесів державного управління є реалізацією європейських цінностей на практиці.

«Рівність і повага мають бути в основі всіх рішень українських державних службовців. А послуги громадянам повинні надаватися доступно, зрозуміло та безбар’єрно», – наголосила вона.

Згідно з результатами соціологічного опитування «Що українці знають та думають про права людини», проведеного за підтримки ПРООН, 83% опитаних державних службовців вважають дискримінацію серйозною проблемою. На їхню думку, найчастіше в Україні дискримінують через вік (54%), майновий стан (39%), гендер (36%) та інвалідність (30%).

«Наше основне завдання — забезпечити безбар’єрний підхід на державній службі, аби такі цінності, як рівність та повага, були в основі всіх рішень державних службовців. Саме така мета лежить в основі цього освітнього серіалу», – розповіла заступниця Постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов додав, що відповідно до Конституції України кожен громадянин та громадянка мають рівні права незалежно від того, де вони живуть, ким працюють, якого вони віку, статі та стану здоров’я. Тож мета держави — зробити так, щоб відвідування шкіл, садочків, державних установ, лікарень, музеїв більше не було викликом для людей на кріслах колісних, людей старшого віку, молодих батьків та вагітних жінок, дітей тощо.

«Адже безбар’єрність — це нова філософія суспільства, в якому комфортно всім», – підкреслив міністр.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина додала, що у серіалі кожен держслужбовець знайде те, що йому потрібно в роботі, зможе переосмислити свої слова, дії та поведінку.

«Спільно ми зможемо змінити публічну службу та ставлення людей до неї. Для цього нам потрібно постійно працювати над собою та пам’ятати, чому ми обрали публічну службу як покликання», – сказала Алюшина.

Радниця-уповноважена президента з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна нагадала, що в Україні живуть чимало людей, які щодня стикаються з різноманітними бар’єрами. Це, зокрема, майже 2,7 мільйонів людей з інвалідністю, 7,2 мільйонів людей старше 65 років. Окрім того, щороку приблизно півмільйона людей стають батьками.

«Ці громадяни — а це майже третина населення України — періодично звертаються за адміністративними послугами. Тому вкрай важливо, щоб шлях до отримання цих послуг був зрозумілим, доступним та безбар’єрним. Так формується репутація державних службовців, так з’являється довіра до держави загалом та органів влади всіх рівнів. Тому важливо, щоб публічні службовці першими впроваджували безбар’єрність як нову суспільну норму та гарантували доступність та зручність для всіх громадян без виключення», – додала Ломакіна.

Курс Міністерства цифрової трансформації створено в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» в партнерстві з радницею-уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності Тетяною Ломакіною, Національним агентством України з питань державної служби, громадською організацією «Безбар’єрність», Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні, МЗС Данії та представниками громадянського суспільства та експертами. Курс доступний за посиланням.

173 перегляди