Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 10.05.22

Олена Зеленська ініціювала створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я

Програма покликана допомогти українцям подолати стрес, пов’язаний із війною, та наслідки пережитих травматичних подій

Перша леді Олена Зеленська ініціювала створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Деталями вона поділилася з першою леді США Джилл Байден, коли напередодні вони зустрічалися в Ужгороді.

Олена Зеленська констатувала, що через війну потенційно травматичні події нині переживає майже кожен українець та українка — в окупації, у вимушеній еміграції, під обстрілами, втрачаючи близьких.

«Кожна людина в Україні пережила травматичні події. Дехто, на жаль, став жертвою сексуального насильства, є люди, які бачили вбивство своїх близьких. Ще одна категорія — це люди, які втратили свої домівки і все, що в них було. І основна категорія — це військовослужбовці, які захищають нас і яким потрібна психологічна допомога», – зазначила Олена Зеленська.

Перша леді закликала Джилл Байден сприяти у втіленні ініціативи, насамперед — шляхом залучення досвіду та напрацювань американських фахівців у цій сфері.

«Ми хочемо зробити адаптацію та переклад з англійської тих програм і практик, які вже діють у США. У США потужна програма, пов’язана з подоланням ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Будемо дуже раді побачити її деталі, також будемо вдячні за фінансову допомогу цій програмі, адже економіка України зазнала великих втрат», – розповіла Олена Зеленська.

За її словами, перша леді США погодилася, що ініціатива щодо турботи про психічне здоров’я українців є важливою. Вона поділилася, що до візиту в Ужгород встигла поспілкуватися з українськими жінками в Румунії та Словаччині.

«Багато з них справді переживають значний стрес, особливо діти. Також я дуже часто чула від українських жінок одне питання: «Чому він (Путін, – ред.) хоче нас убити?» – розповіла Джилл Байден.

На що перша леді України констатувала: «Мабуть, весь світ не здатний на це відповісти. Але що ми можемо — то це заохотити людей жити попри всі замахи на їхні життя й довести їм, наскільки вони безцінні».

356 переглядів