Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 28.10.21

Нацстратегія безбар’єрності. Міністерства розповіли, як реалізують пілотні проєкти

На засіданні Ради безбар’єрності 28 жовтня профільні міністерства презентували проміжні результати виконання Плану заходів з реалізації Національної стратегії безбар’єрності, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Так, сім міністерств, які втілюють пріоритетні проєкти Плану заходів на 2021-2022 роки, розповіли про стан справ за підсумками третього кварталу.

Міністерство освіти та науки України запровадило нові підходи до визначення особливих освітніх потреб, що допоможе зробити навчання по-справжньому доступним. Також відомство створює «Школу Супергероїв» — державну установу, яка навчатиме дітей, що тривалий час перебувають в лікарнях.

Міністерство розвитку громад і територій розробило два законопроєкти, що визнають відповідальність забудовників за ігнорування норм безбар’єрності. Один із документів уже пройшов перше читання, другий — зареєстровано в парламенті. Також відомство провело моніторинг 33 тисяч громадських будівель на їх відповідність нормам безбар’єрності: повністю доступними виявилися лише 10%, частково доступними — 33%.

Міністерство культури та інформаційної політики поділилось результатами мистецького конкурсу, що проводився в межах глобальної інформаційної кампанії «Україна без бар’єрів». За його результатами визначено концепцію та моделі інформаційної продукції на тему безбар’єрності. Також затверджено переможця конкурсу на створення книги про безбар’єрність. Близько 20 тисяч примірників передадуть шкільним бібліотекам вже до кінця року.

План заходів з реалізації Національної стратегії безбар’єрності, розробленої в межах ініціативи Олени Зеленської

Міністерство цифрової трансформації наголосило, що 200 сільських шкіл вперше отримали доступ до швидкісного інтернету, а загалом в 400 школах та лікарнях встановлено безкоштовний відкритий Wi-Fi. В планах на четвертий квартал — провести швидкісний інтернет ще до трьох тисяч населених пунктів.

Міністерство інфраструктури відпрацьовує єдиний стандарт безбар’єрності на базі автовокзалу «Укрпас», Центрального залізничного вокзалу Києва, а також аеропорту «Бориспіль». Досвід цих об’єктів ляже в покроковий план трансформації аеропортів, авто- та залізничних вокзалів, який допоможе зробити їх доступними для всіх користувачів, зокрема й маломобільних.

Міністерство у справах ветеранів доповіло про хід розробки платформи G2VEI для нетворкінга та підтримки ветеранського бізнесу. Як зазначила очільниця відомства Юлія Лапутіна, перший варіант платформи почне працювати у січні 2022 року — швидше, ніж планувалось.

Міністерство охорони здоров’я показало оновлений сайт, на якому тепер є версія для людей з порушеннями зору та слуху. Проведено тестування рекомендацій для диспетчерів центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф щодо приймання інформації неголосовими засобами.

«Реалізація стратегії безбар’єрності в Україні — питання системності у виконанні всіх планів і поставлених завдань. Безбар’єрність стає нашою реальністю, і ми вже обрали цей курс», – написала після засідання у своєму Facebook Олена Зеленська.

Нагадаємо, що саме Рада безбар’єрності відстежує, як виконується Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору в Україні, ухвалена навесні 2021 року в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Членами Ради безбар’єрності є представники державної влади, громадянського суспільства, експертної спільноти та міжнародних організацій.

95 переглядів