
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 12.07.21
Національна стратегія безбар’єрності. Міністерства презентували пріоритетні проєкти
Відбулося друге засідання Ради безбар’єрності, у ході якого профільні міністерства презентували ключові проєкти Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрності.
Захід пройшов під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участю першої леді Олени Зеленської, у межах ініціативи якої розроблено й ухвалено Нацстратегію.
«Безбар’єрність — це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда — це представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоби безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – зазначила Олена Зеленська.
План заходів включає понад 250 ініціатив, що мають бути втілені у найближчі два роки. З них визначено сім ключових проєктів — вони стосуються найбільших бар’єрів, з якими українці стикаються чи не щодня.
«250 проєктів, що увійшли до Національної стратегії безбар’єрності, — це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане «дорожньою картою» для кожного міністерства у межах своєї сфери відповідальності. Також сьогодні презентовано сім ключових проєктів цього Плану, які відповідають на найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Серед ключових (пріоритетних) проєктів:
- Стандарти інфраструктурної безбар’єрності — Міністерство інфраструктури
- Інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів» — Міністерство культури та інформаційної політики
- Доступ до інтернету в українських селах — Міністерство цифрової трансформації
- Фізична доступність громадських будівель — Міністерство розвитку громад та територій
- Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI — Міністерство у справах ветеранів
- Програма «Шкільна освіта для всіх» — Міністерство освіти і науки
- Впровадження міжнародної класифікації функціонування (МКФ), обмежень життєдіяльності та здоров’я — Міністерство охорони здоров’я
План заходів містить дані щодо необхідного фінансування та чіткі індикатори успішності його реалізації. Очікується, що Кабінет Міністрів розгляне та затвердить документ вже на найближчому засіданні.
У ході засідання також перша леді анонсувала просвітницький проєкт «Довідник безбар’єрності», який розповідатиме про принципи толерантного спілкування. Наприклад, чому правильно казати «людина з інвалідністю», а не «особлива людина», «людина з особливими потребами», «інвалід».
«Раз за разом ми стикаємося з тим, що треба пояснювати значення безбар’єрності. Для того, щоб зробити поняття більш зрозумілим, у мене виникла ідея: створити єдиний довідник із роз’ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словником базових понять безбар’єрності», – прокоментувала Олена Зеленська.
Нагадаємо, у квітні 2021 року Уряд затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні, розроблену в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Після цього стартувала розробка Плану заходів з її реалізації. До роботи були залучені 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, за кожним із шести напрямів безбар’єрності пройшли публічні обговорення.
Як і при створенні Нацстратегії безбар’єрності, так і під час розробки Плану заходів максимально враховувалася думка громадськості.