Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 12.07.21

Національна стратегія безбар’єрності. Міністерства презентували пріоритетні проєкти

Відбулося друге засідання Ради безбар’єрності, у ході якого профільні міністерства презентували ключові проєкти Плану заходів на 2021-2022 роки з реалізації Національної стратегії безбар’єрності.

Захід пройшов під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та за участю першої леді Олени Зеленської, у межах ініціативи якої розроблено й ухвалено Нацстратегію.

«Безбар’єрність — це філософія суспільства без обмежень. Це про внутрішню готовність створювати середовище, у якому буде комфортно всім. До Плану заходів залучена потужна команда — це представники влади разом з представниками громадськості. Я б навіть назвала це не План заходів, а План змін. І це про зміни, які можуть бути втілені в найближчі два роки та мають сприяти тому, щоби безбар’єрність стала новою суспільною нормою», – зазначила Олена Зеленська.

План заходів включає понад 250 ініціатив, що мають бути втілені у найближчі два роки. З них визначено сім ключових проєктів — вони стосуються найбільших бар’єрів, з якими українці стикаються чи не щодня.

«250 проєктів, що увійшли до Національної стратегії безбар’єрності, — це ті реальні зміни, на які роками чекали мільйони українців у кожній територіальній громаді: від Ужгорода до Луганщини, від Чернігова до Одеси. План заходів стане «дорожньою картою» для кожного міністерства у межах своєї сфери відповідальності. Також сьогодні презентовано сім ключових проєктів цього Плану, які відповідають на найбільші виклики, пов’язані з суспільними бар’єрами», – зазначив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Серед ключових (пріоритетних) проєктів:

  • Стандарти інфраструктурної безбар’єрності — Міністерство інфраструктури
  • Інформаційна кампанія «Україна без бар’єрів» — Міністерство культури та інформаційної політики
  • Доступ до інтернету в українських селах — Міністерство цифрової трансформації
  • Фізична доступність громадських будівель — Міністерство розвитку громад та територій
  • Ветеранська підприємницька ініціатива G2VEI — Міністерство у справах ветеранів
  • Програма «Шкільна освіта для всіх» — Міністерство освіти і науки
  • Впровадження міжнародної класифікації функціонування (МКФ), обмежень життєдіяльності та здоров’я — Міністерство охорони здоров’я

План заходів містить дані щодо необхідного фінансування та чіткі індикатори успішності його реалізації. Очікується, що Кабінет Міністрів розгляне та затвердить документ вже на найближчому засіданні.

У ході засідання також перша леді анонсувала просвітницький проєкт «Довідник безбар’єрності», який розповідатиме про принципи толерантного спілкування. Наприклад, чому правильно казати «людина з інвалідністю», а не «особлива людина», «людина з особливими потребами», «інвалід».

«Раз за разом ми стикаємося з тим, що треба пояснювати значення безбар’єрності. Для того, щоб зробити поняття більш зрозумілим, у мене виникла ідея: створити єдиний довідник із роз’ясненням основних принципів безбар’єрності, правил комунікації та словником базових понять безбар’єрності», – прокоментувала Олена Зеленська.

Нагадаємо, у квітні 2021 року Уряд затвердив Національну стратегію зі створення безбар’єрного простору в Україні, розроблену в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

Після цього стартувала розробка Плану заходів з її реалізації. До роботи були залучені 15 міністерств, 47 громадських організацій та аналітичних центрів, за кожним із шести напрямів безбар’єрності пройшли публічні обговорення.

Як і при створенні Нацстратегії безбар’єрності, так і під час розробки Плану заходів максимально враховувалася думка громадськості.

58 переглядів