Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 05.08.21

Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, щоб острів ділився своєю силою з усіма — перша леді

Острів Хортиця трансформується в безбар’єрний простір, де зручно та комфортно буде різним відвідувачам, зокрема й літнім людям, батькам з дитячими візочками, людям на кріслах колісних тощо. Це втілення візії безбар’єрного суспільства, яку запропонувала Олена Зеленська.

Як зазначила перша леді під час візиту на Хортицю, острів має стати туристичним «магнітом», що притягує тисячі відвідувачів. Вона назвала Хортицю одним з українських міст сили — з унікальним історико-культурним кодом, особливою енергетикою та неймовірними краєвидами.

«Ця велика сила та невичерпна енергія мають бути доступними для всіх без виключення. Острів стане першим в Україні безбар’єрним туристичним об’єктом, де філософія безбар’єрності буде розкрита в різних сенсах — від інклюзивного ландшафтного підйому до сучасної організації музейного простору», – розповіла Олена Зеленська.

Разом з першою леді Хортицю відвідали також представники маломобільних груп населення: літні люди, люди з інвалідністю та батьки з маленькими дітьми. Ще до старту робіт на острові вони збиралися, щоб висловити свої побажання та зауваження щодо концепції перетворень. Врахування думок кожного у процесі перетворень є надважливим, адже гасло «нічого для нас, без нас» — ключове у створенні безбар’єрного простору.

Наразі на острові триває розбудова елементарної інфраструктури, зокрема стоянок, доріжок, вказівників, санітарних пунктів. Щоб зробити підйом на пагорб ще зручнішим, на кожні 0,8 м висоти облаштовують зони для перепочинку.

У планах — облаштування суспільного простору «Козацьке коло», де буде зручно проводити фестивалі, концерти, форуми. А також реконструкція Музею, який зберігає тисячі артефактів козацької доби. Він відповідатиме всім нормам фізичної доступності та враховуватиме аудиторію з ментальними порушеннями.

«Безбар’єрність острова Хортиця — це великий комплекс заходів, спрямованих на те, щоб усе працювало. Від айдентики до звичайних вказівників. Все має бути зрозумілим і комфортним. І саме в такий спосіб відбуваються перетворення на острові — ми всі в цьому сьогодні переконалися. Філософія безбар’єрності Хортиці в тому, щоб острів ділився своєю силою з усіма — постійно, легко й усюди», – відзначила перша леді.

Масштабна реконструкція Хортиці є ініціативою Президента України Володимира Зеленського, яка реалізується під його особистим контролем та перебуває в пріоритетній зоні відповідальності заступника керівника Офісу Президента й координатора Національної програми «Велике будівництво» Кирила Тимошенка.

Зміни на Хортиці — це про відновлення і розвиток туристичного потенціалу. А головне — про турботу, повагу до потреб кожної людини та створення можливостей для культурного відпочинку усіх без виключення.

85 переглядів