Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 18.05.22

Всеукраїнська програма ментального здоров’я. Перша леді попросила у ВООЗ експертної підтримки

Олена Зеленська у Києві провела зустріч із доктором Гансом Клюге, директором Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Під час розмови перша леді розповіла про ініційовану нею Всеукраїнську програму ментального здоров’я, попросивши експертної підтримки ВООЗ у її створенні.

Зі слів Олени Зеленської, Україні стане у нагоді весь напрацьований досвід організації з подолання наслідків пережитих травматичних подій.

Перша леді констатувала, що психічне здоров’я нині підірване майже у кожного українця.

«У тих, хто безпосередньо пережив насильство в окупації, втрату близьких під обстрілами, у тих, хто безпосередньо воює. Проблеми із психікою мають і ті, хто просто живе в стані постійної тривоги, невизначеності, хто втратив дім і роботу. Це діти й батьки, літні люди, люди з інвалідністю — кожен із них переживає війну по-своєму трагічно», – зазначила Олена Зеленська.

Дружина президента висловила думку, що від того, як українці подолають цей стрес й загоять рани, без перебільшення, залежить майбутнє країни.

Зі свого боку доктор Ганс Клюге пообіцяв посприяти у наданні експертної підтримки з боку ВООЗ, а також в організації зустрічі Олени Зеленської з Королевою Бельгії Матильдою, яка є активним амбасадором ООН у сфері проблем психічного здоров’я у світі.

Нагадаємо, вперше про Всеукраїнську програму ментального здоров’я Олена Зеленська розповіла першій леді США Джилл Байден, коли на початку травня вони зустрічалися в Ужгороді.

Бажання допомогти Україні реалізувати Програму вже висловив Ізраїль, зокрема, їхні експерти навчатимуть українських психологів і волонтерів. Про це Олена Зеленська напередодні телефоном говорила з першою леді Ізраїлю Міхаль Герцог.

71 перегляд