Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 09.08.22

Перша леді в інтерв’ю японському мовнику розповіла про проєкти у напрямі безбар’єрності

Олена Зеленська в інтерв’ю японській телерадіокомпанії NHK (Japan Broadcasting Corporation) розповіла про проєкти у напрямі безбар’єрності, які було започатковано у мирний час і реалізація яких триває нині.

Так, перша леді згадала про Національну стратегію безбарʼєрності, розроблену разом з 230 експертами та 50 громадськими організаціями, та ухвалену Урядом у квітні 2021 року. Це унікальний документ, у якому закладено стандарти рівних можливостей для всіх громадян.

Окрему увагу Олена Зеленська приділила Альбому безбар’єрних рішень — посібнику із містобудування, дружнього до всіх груп населення. Його буде адаптовано відповідно до нових реалій — Альбом відповідатиме на питання воєнного часу й повоєнної відбудови, зокрема враховуватиме й безпекові потреби.

«Україна має стати найкомфортнішим місцем у світі для своїх людей, які стільки пережили й переживають. Кожна вулиця, кожна будівля мають бути зручними для громадян у будь-якому фізичному стані та віці. Це амбітна мета і новий виклик для наших безбар’єрних проєктів», – наголосила перша леді.

Нагадаємо, що ще один проєкт — «Довідник безбар’єрності», який створювався у мирний час, щоб прибирати мовні перепони, під час війни став єдиною платформою з відповідями на всі важливі «що», «як», «коли», «навіщо».

Йдеться про новий розділ Довідника — «У воєнний час». Він зібрав у собі поради та інструкції, актуальні зараз для сімей з дітьми, людей старшого віку та їхніх близьких, людей з інвалідністю.

Спільнота «Бізнес без барʼєрів», яка об’єдналася навколо ініціативи «Без бар’єрів», сьогодні спрямовує свої ресурси на допомогу захисникам України та мирному населенню. Більше про діяльність спільноти у воєнний час — на спеціальній сторінці на «Дія. Бізнес».

Як зазначила дружина Президента, після вторгнення РФ проєкти зі створення безбар’єрного середовища та суспільства рівних можливостей набувають іще більшого значення, адже щодня російські загарбники травмують українців фізично чи психологічно.

Додамо, що наразі триває робота над Всеукраїнською програмою ментального здоров’я — ініціативою першої леді, яка має на меті допомогти громадянам подолати пов’язаний з війною стрес і наслідки пережитих травматичних подій.

92 перегляди