
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 08.02.22
На порталі Дія з’являться розділи, присвячені безбар’єрності
На масштабному заході Diia Summit, що організувало Міністерство цифрової трансформації, перша леді Олена Зеленська презентувала новий розділ на порталі державних послуг Дія — «Дія. Бізнес без бар’єрів», а також анонсувала появу розділу «Дія. Безбар’єрність», покликаного спростити комунікацію з державою для літніх людей, людей з інвалідністю, батьків з маленькими дітьми тощо.
На відкритті саміту виступив Президент України Володимир Зеленський та розповів, що за два роки діджиталізації країна пройшла великий шлях, тож тепер смартфон став заміною важливих документів та допомагає отримати доступ до багатьох державних сервісів. Дні очікування потрібної справки або витягу та довгі черги в державних установах тепер можна замінити парою кліків на вебпорталі Дія.
Перша леді Олена Зеленська наголосила, що державні послуги в один клік — це шлях до суспільства рівних можливостей, де комфортно кожному.
«Це те, чого ми прагнемо, що ми називаємо державою без бар’єрів — де немає вікових, гендерних обмежень або перешкод за станом здоров’я», – зазначила дружина Президента у своєму виступі.
Дія вже залучена до формування культури безбар’єрності, тому саме на порталі державних послуг учасники спільноти «Бізнес без бар’єрів», великі українські та міжнародні компанії, вирішили ділитися своїм досвідом.
Як створити умови для інтеграції в колективі людей з інвалідністю, що може зробити керівництво компанії для формування культури рівного батьківства, як подолати вікові та гендерні стереотипи серед працівників — тепер з цими та іншими кейсами можна ознайомитися у розділі «Дія. Бізнес без бар’єрів».
Також перша леді анонсувала ще один новий розділ — «Дія. Безбар’єрність».
«Це не просто розділ, а «спецпідрозділ» Дії. Його покликання — спростити комунікацію з державою для літніх людей, людей з інвалідністю та інших груп населення, для яких раніше держпослуги не завжди були зручними й дружніми», – зазначила Олена Зеленська.
Для цих груп населення тут буде доступно викладено інформацію, як отримати пільги, послуги, документи, допомогу, дізнатися про свої права та можливості.
Розділ готує команда Міністерства цифрової трансформації та громадська організація «Безбар’єрність» за підтримки ПРООН.
«Розділ буде містком, а в цьому випадку доречно сказати — зручним пандусом між онлайн- і офлайн-сервісами держави для тих, хто цього особливо потребує», – резюмувала Олена Зеленська.