Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 03.12.21

Мистецтво для всіх. Музей Пінзеля у Льовові після реконстуркції стане безбар’єрним

Вже скоро у Львові відкриється Музей Пінзеля, який після реконструкції стане повністю доступним для різних відвідувачів, зокрема й людей з порушеннями зору, слуху, людей старшого віку, а також людей з аутизмом.

«Доступність стала можливою у Львові, в музеї, де експонують роботи геніального барокового скульптора Йогана Пінзеля. Тут можна взяти аудіогід, щоб вивчити експонати на слух, доторкнутися до скульптур, надрукованих на 3D-принтері, а також переглянути відеоописи, які розкажуть більше про світ великого майстра. Безбар’єрність у музеї скрізь — від під’їзду до костелу кларисок, де він розташований, до тактильних експонатів і зрозумілої навігації всередині», – зазначила Олена Зеленська під час візиту до музею.

Перші елементи доступності реалізовані ще на підході до музею. Від зупинки громадського транспорту до будівлі незрячих відвідувачів веде тактильна плитка. На вході — звукові маячки, що підказують людям з порушенням зору, як потрапити всередину. Відвідувачі на кріслі колісному, батьки з дитячими візочками чи інші гості, які мають труднощі з пересуванням, можуть скористатися підйомником, що веде із холу до зали з експонатами.

Простір музею адаптовано до потреб людей з аутизмом і людей з ментальними порушеннями, а співробітники пройшли тренінги, щоб якісно комунікувати та краще розуміти різноманіття відвідувачів.

Для гостей працює аудіогід, який доповнює візуальні враження і дає нові знання. Його створенням займалась команда медіасервісу MEGOGO, у навушниках — голос народного артиста України Остапа Ступки.

Біля кожного експонату встановлені інформаційні таблички зі шрифтом Брайля. Також для людей з порушеннями зору розроблена аудіодискрипція — голосовий супровід, що дозволяє «побачити» кожен експонат. Вся корисна та цікава інформація дублюється у відеоописах, завдяки яким можна дізнатися більше про музей та експозицію не лише людям з порушеннями слуху, а й усім відвідувачам.

«Безбар’єрність — не про створення спеціальних умов для окремих людей. Зміни в музеї Пінзеля є черговим доказом цього. Скористатися аудіогідом чи дізнатися про експозиції через відеоописи зручно для всіх відвідувачів. Погодьтеся, що кожен із нас почувається комфортніше, якщо перед нами зрозуміла навігація, а на шляху, який ми долаємо, немає бар’єрів», – додала перша леді.

У 2020 році громадська організація «17» реалізувала проєкт з розширення доступності музею Пінзеля, надрукувавши копії скульптур на 3D-принтері. У межах ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців, фокус перетворень було розширено.

Зміни у музеї Пінзеля втілено у партнерстві за студією універсального дизайну ORFO, громадською ініціативою My future heritage, громадськими організаціями «17» і Happy today, та за підтримки Володимира Висоцького — експерта з архітектурної доступності та інклюзивних соціальних практик, Фазиля Аскерова — голови правління Асоціації розвитку туризму, і Оксани Потимко — керівниці Ресурсного центру Національного університету «Львівська політехніка».

Очікується, що оновлений Музей Пінзеля відкриється для відвідувачів 10 грудня.

Довідково. Музей Пінзеля у Львові працює з 1996 року в приміщенні колишнього костелу кларисок. Разом з іншими творами мистецтва тут експонують 29 робіт Йогана Георгія Пінзеля — унікального майстра барокової скульптури, який близько 15 років свого життя провів на Західній Україні, п’ять робіт його учнів та дев’ять малярських портретів представників шляхти й духовенства.

Cеред відомих робіт Пінзеля — статуя святого Юрія Змієборця, розміщена на фасаді собору Святого Юра у Львові, скульптура «Самсон, що роздирає пащу лева», «Ангели», які свого часу експонувалися у Луврі в Парижі, скульптури для святинь у Бучачі, Городенці, Годовиці та низці інших українських населених пунктів.

 

220 переглядів