Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 19.11.21

Міністерство соціальної політики запустило ролики для вивчення жестової мови

Міністерство соціальної політики України запустило відеоролики, які навчають українців фразам жестовою мовою, щоб спілкуватися без бар’єрів. Короткі відеоінструкції на сторінці відомства в Facebook публікують щосуботи та щонеділі.

У кожному ролику наводиться норма з «Довідника безбар’єрності» – посібника з толерантної комунікації. Вона підказує, як висловитися етично. Наприклад, слова «старий» чи «пенсіонер» Довідник радить замінити на «людина старшого віку», «онкохворий» – на «людина, яка має рак», «сліпий» – на «людина з порушеннями зору» / «незряча людина».

Після візуального пояснення, як висловлюватися етично, перекладач на відео демонструє, як вимовляти це жестовою мовою.

Через свою аудиторію в Facebook відомство пропонує всім охочим долучитися до вивчення жестової мови і норм безбар’єрного спілкування. Користувачі соціальної мережі можуть записати відео з вивченим словом ЖМ та відмітити сторінку Мінсоцполітики, яка зробить репост.

«Довідник безбар’єрності» – ініціатива і флагманський проєкт першої леді Олени Зеленської. Він фіксує норми безбар’єрної мови, у якій немає місця дискримінаційним чи стереотипним фразам стосовно різних людей.

Довідник створено у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Ілюстраторка – Ольга Дегтярьова.

14 переглядів