Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 16.02.23

Історичний кінотеатр «Жовтень» облаштовує безбар’єрний простір

Один з найстаріших столичних кінотеатрів «Жовтень» поставив собі за мету стати безбар’єрним.

Так, запущено проєкт «Доступне кіно для кожного», у межах якого кіноперегляди стануть доступними для різних глядачів, зокрема й з порушеннями зору та слуху.

Всі охочі глядачі «Жовтня» могли заповнити форму і вказати, що саме зробить їхнє перебування в кінотеатрі максимально комфортним. Через гугл-форму запитували, зокрема, і про необхідність пандусів, місць у залах та туалетів для людей на колісних кріслах, тактильної плитки на вході.

Кінотеатр планує включити в свій репертуар безбар’єрні кіносеанси на постійній основі. Людям з порушеннями зору запропонують звукоописи до фільмів, а глядачі з порушеннями слуху зможуть дивитися кіно з розгорнутими субтитрами. Простір всередині і зовні кінотеатру буде облаштовано відповідно до принципів безбар’єрності. Персонал пройшов навчання, як допомогти відвідувачам, які мають інвалідність.

«Жовтню» вже понад 90 років, але він не закам’янів, а йде в ногу з часом і розвивається. Його досвід може стати у нагоді іншим кінотеатрам, які трансформуватимуть свій простір у безбар’єрний.

Нагадаємо, безбар’єрний доступ до відпочинку, культурного життя для усіх без виключення – це візія суспільства без обмежень, яку запропонувала перша леді Олена Зеленська.

78 переглядів