
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 23.10.22
Друкований «Довідник безбар’єрності» презентовано на Франкфуртському книжковому ярмарку
Перша леді Олена Зеленська презентувала друкований «Довідник безбар’єрності» під час Франкфуртського книжкового ярмарку. Це унікальне мультиформатне видання, яке можна не лише читати, але й відчувати на дотик. Інформація у ньому викладена, зокрема й шрифтом Брайля, конгревним тисненням, QR-коди ведуть на переклад жестовою мовою та аудіодискрипцію.
Безбар’єрність стала вектором розвитку для України ще до російського вторгнення, розповіла журналу Brigitte під час візиту до Німеччини Олена Зеленська.
«Ми вже давно визначили для себе, що найголовніше в державі – це людина. Філософією держави має бути людиноцентричність. А для цього людині треба дати всі можливості. Моєю роботою було сприяти цим можливостям. Безбар’єрність – це не лише фізичні перепони, це ще й психологічні перестороги, упередження, економічна нерівність, наприклад нерівна оплата. Ми боролися з усіма цими перешкодами: створювали дружній простір, домагалися рівної оплати праці та працевлаштування для всіх, незалежно від статі та фізичного стану, боролися з упередженнями та насильством – фізичним і психологічнім», – розповіла перша леді.
Досвід коректної комунікації, коли ніхто не може бути ображений словом, вкладено у «Довідник безбар’єрності». А коли почалося повномасштабне російське вторгнення, безбар’єрність набула ще більшої актуальності: через обстріли люди втрачають руки і ноги; виникають психологічні бар’єри, спровоковані стресом через війну; додаються й економічні, коли українці втрачають житло, роботу, бізнес.
«Але ми – не Росія. Ми хочемо, щоб наші люди мали всі можливості, були здоровими. Наш принцип – людина в центрі всього. Ми відправляємо людей на протезування і створюємо національну програму психічного здоров’я, щоб кожен за потреби міг отримати відповідні послуги. Ми відновлюємо країну, щоб після нашої перемоги люди мали кращі можливості», – сказала Олена Зеленська.
«Довідник безбар’єрності» започаткований у 2021 році як путівник із коректного спілкування. У ньому запропоновані норми мови без образ, кліше й стигматизації.
У центрі – людина, її особистість та внутрішній світ. Тому у «Довіднику безбар’єрності» слова «інвалід» чи «даун» не вживаються, натомість – людина з інвалідністю та людина із синдромом Дауна.
Електронна версія постійно доповнюється новою інформацією. Так, нещодавно з’явився розділ «У воєнний час». Там є відповіді на питання найуразливіших верств населення: сімей із дітьми, людей старшого віку, людей з інвалідністю. Перейти до Довідника можна за посиланням – https://bf.in.ua.