
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 20.10.21
«Громади без бар’єрів». Як відбувається реалізація проєкту на Черкащині
Черкаська область однією з перших долучилась до проєкту «Громади без бар’єрів», який розпочато в межах ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів».
Проєкт спрямований на залучення населених пунктів і територіальних громад України до процесу розвитку доступного для маломобільних груп населення середовища та напрацювання найкращих практик (стандартів) у створенні універсального публічного простору.
Як Черкащина впроваджує принципи безбар’єрності у різних сферах, перша леді ознайомилася під час спільної з Президентом України Володимиром Зеленським поїздки до регіону.
Так, Олена Зеленська оглянула басейн у місті Золотоноша, відкритий на базі гімназії ім. С. Скляренка. Після проведеної реконструкції займатися тут зможуть люди з інвалідністю.
Також перша леді відвідала другий у місті повністю доступний дитячий майданчик — з гойдалками, батутами, ігровими елементами, столиками для шахів, тенісними столами. Майданчик адаптований до потреб дітей з інвалідністю, він має зонування для вдосконалення різних навичок: дрібної моторики, виконання фізичних вправ, розвитку швидкості реагування тощо.
«Ми бачили реакцію людей, які живуть у Золотоноші, натхненні очі дітей і радісні обличчя дорослих — це найкраще свідчення того, що таких змін чекають. Я рада, що місцева влада демонструє зовсім інше ставлення до громад: прийняття, готовність бачити запит від суспільства, враховувати потреби, серед іншого й маломобільних груп населення. У суспільства з’являється розуміння важливості безбар’єрності й пошуку реальних шляхів її впровадження», – розповіла Олена Зеленська.
Також доступний дитячий майданчик з’явився в Смілі, ще один готується до відкриття в Черкасах.
У Каневі у межах реалізації проєкту було збудовано та відкрито туристичну локацію «Географічний центр — серце України». Вона має аудіогід, зрозумілу мапу території, тактильну навігацію та інші елементи доступності.
Має місце й співпраця з громадським сектором: триває спільна робота з Асоціацією «Інклюзивного реабілітаційного соціального туризму» та «Українським товариством глухих». Для перебування дітей з інвалідністю адаптовані 25% садочків області, в школах з інклюзивним навчанням буде додатково створено десять ресурсних кімнат і п’ять медіатек.
На Черкащині також діють регіональні програми сприяння розвитку підприємницької діяльності серед ветеранів та людей з інвалідністю.
Довідково. 19 березня 2021 року Черкаська область підписала Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури, задекларувавши своє прагнення розбудовати безбар’єрне середовище, підвищувати доступність інфраструктури, транспорту, споруд, будівель і громадських просторів, розробляти та впроваджувати безбар’єрні маршрути, а також напрацьовувати та реалізовувати рішення з безбар’єрності у різних сферах (медицина, освіта, працевлаштування тощо).
Разом з Черкащиною меморандум також підписали Донецька та Вінницька області, місто Маріуполь, Вінниця та Славутич.