Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 28.09.21

Гід з коректного спілкування. Олена Зеленська презентувала «Довідник безбар’єрності»

Перша леді Олена Зеленська презентувала «Довідник безбар’єрності» — гід з коректного спілкування, у якому зафіксовані нові норми безбар’єрної мови.

Презентація відбулася в Міжнародний день загального доступу до інформації, на зустрічі з представниками та представницями провідних українських ЗМІ.

«Я завжди підкреслюю, що безбар’єрність — це нова норма, рівні можливості для всіх людей і доступність. Один з важливих елементів безбар’єрності — безбар’єрна мова. Це мова, у якій немає слів чи фраз, що демонструють упереджене, стереотипне або дискримінаційне ставлення до певних людей чи груп. Людина — завжди у фокусі. Довідник стане посібником з коректного спілкування, де занотована етика спілкування», – зазначила Олена Зеленська.

Перша леді закликала представників журналістської спільноти стати амбасадорами проєкту, відзначивши, що завдяки зусиллям та впливу медіа у суспільстві починаються видимі зміни.

Довідник створювався у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, що виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами. Проєкт має відкритий код, тож він доступний для використання та цитування, також його можна доповнювати.

Презентуючи «Довідник безбар’єрності», Олена Зеленська назвала його першим кроком у створенні нової етики спілкування.

«Нова етика — це про те, коли в мові немає місця дискримінаційним чи стереотипним фразам, коли ми розуміємо, що повага до людей виявляється не лише у словах, а й у жестах, емоціях чи погляді, коли наша щоденна взаємодія з іншими не створює штучних бар’єрів. Так формуються нові норми й відбуваються якісні зміни всередині суспільства», – зазначила перша леді.

на екрані телефону цитата Олени Зеленської

Ілюстраторкою Довідника виступила Ольга Дегтярьова. Упорядниця — Тетяна Касьян. Аналітичну та технічну підтримку надавала громадська організація «Безбар’єрність». Партнерами проєкту виступили ДТЕК, Danone, Fairmont Grand Hotel Kyiv, Inka, 1+1 media, Доступно.UA, Happy Today.

«Довідник безбар’єрності» створено в межах ініціативи «Без бар’єрів». Роботу над посібником перша леді анонсувала у липні 2021 року під час другого засідання Ради безбар’єрності.

Електронний Довідник доступний за посиланням — https://bf.in.ua. Вихід друкованої версії з елементами шрифту Брайля очікується у 2022 році.

194 перегляди