
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 23.03.21
Два міста і три області долучилися до ініціативи «Без бар’єрів»
Донеччина, Вінниччина, Черкащина, а також міста Маріуполь та Вінниця в особі їхніх керівників та голів підписали з Мінрегіоном Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури.
Мета документа – залучення населених пунктів і територіальних громад України до процесу розвитку безбар’єрного середовища та напрацювання найкращих практик у створенні універсального публічного простору.
Таким чином два міста і три області підтримали ініціативу першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямовану на створення рівних можливостей для всіх українців.
«Коли ми починали працювати над ініціативою «Без бар’єрів», ми розуміли, що це буде великий проєкт. Але зараз на наших очах проєкт перетворюється на масштабний рух, до якого долучаються не лише окремі люди, бізнеси, а й цілі міста та області. Буду рада бачити серед учасників нові регіони, долучайтеся», – зазначила під час підписання Меморандуму Олена Зеленська.
Зобов’язання про розвиток безбар’єрної архітектури передбачає, зокрема, підвищення доступності та інклюзивності інфраструктури, транспорту, громадських просторів, розробку та впровадження безбар’єрних маршрутів, доступність у сферах публічних послуг, медицини, освіти, працевлаштування, ведення бізнесу, у галузі культури, туризму, спорту тощо.
Підписанти Меморандуму вже презентували проєкти, які реалізовуватимуть. Так, в Черкасах планують побудувати безбар’єрний дитячий садок, а в Золотоноші – реконструюють критий басейн. Перший басейн олімпійського рівня з усіма стандартами безбар’єрності з’явиться у Маріуполі. У місті також заплановане будівництво Соціального офісу і масштабне оновлення пішохідних переходів, обладнаних для людей з порушеннями зору та слуху. Кілька проєктів для комфорту людей з порушеннями слуху та зору втілює Вінниця. У будівлях соціального профілю встановлять звукову навігацію, важливу інформацію дублюватимуть шрифтом Брайля.
Нагадаємо, раніше Меморандум про розвиток безбар’єрної архітектури підписала Київська обласна державна адміністрація та Славутицька міська рада.
Згідно з документом, місто, яке вже має напрацювання та результати у створенні універсального публічного середовища, стає своєрідною лабораторією з розробки та впровадження на практиці безбар’єрних архітектурних рішень.