Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 16.11.22

«Довідник безбар’єрності». Гід з толерантної взаємодії презентовано в Києві у Міжнародний день толерантності

Перша леді Олена Зеленська представила в Києві друковану версію «Довідника безбар’єрності» – унікального мультиформатного видання.

Презентація відбулася у Міжнародний день толерантності. Це особливо символічно, адже сама ідея Довідника – це втілення змін у суспільних відносинах, які будуються на толерантній взаємодії з різними людьми.

Гостями презентації стали правозахисник та адвокат Масі Найєм, який втратив око через поранення, легкоатлетка-паралімпійка Яна Лебедєва та Олександр Будько, який втратив кінцівки внаслідок поранень під Ізюмом. Вони на власних прикладах розповіли про важливість спілкування та взаємодії, заснованих на повазі до людини.

«Як коректно звертатися до того, хто повернувся з фронту, втративши кінцівки? Як запропонувати допомогу людині з інвалідністю? Чи коректно брати під руку незрячу людину, коли супроводжуєте її? Чому, запрошуючи людину на кріслі колісному прогулятися, краще казати «пішли», а не «поїхали»? Відповісти на ці питання зараз – це можливість, щоб усім нам було зручно», – зазначила під час презентації Олена Зеленська. Адже війна поставила ці нові питання: як комунікувати, і чи буде це етично.

Електронний варіант видання, який постійно доповнюється, містить розділ «У воєнний час». Як говорити про війну з дітьми? Як переконати евакуюватися людину літнього віку? Як вберегти людину з аутизмом від сенсорного перевантаження? Усі ці запитання турбують тисячі українців. «Довідник безбар’єрності» стане в нагоді тим, хто шукає відповіді.

Друкований варіант книги доступний для людей з порушеннями зору та слуху. Він проілюстрований з використанням конгревного тиснення для відчуття ілюстрацій, має сторінки зі шрифтом Брайля, QR-коди на переклад українською жестовою мовою та аудіодискрипцію.

Довідник передадуть національним та обласним бібліотекам, а також державним підприємствам, для яких, як висловила сподівання перша леді, він стане робочим інструментом.

32 перегляди