Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 19.02.23

Для українців у Польщі працює безкоштовний сервіс перекладу жестовою мовою

Для нечуючих українців, які евакуювалися до Польщі, сервіс Migam надає безкоштовну послугу з перекладу жестовою мовою. Її можна отримати 24/7 онлайн.

Для цього потрібно зайти на сайт www.tlumacz.migam.org/ukraina, натиснути на кнопку «зв’язатися з перекладачем», надати згоду на доступ до камери та мікрофону і можна почати спілкування.

Сервіс надзвичайно потрібний для українців, які не знають польської жестової мови, адже без перекладача вкрай складно отримати бодай якісь послуги.

За допомогою сервісу Migam можна записати дитину в садочок, поспілкуватися з лікарем, отримати допомогу з оформленням документів. Для нечуючої людини за кордоном ці звичайні справи перетворюються майже на нездійсненну місію, якщо поруч немає перекладача на жестову мову країни перебування.

Перекладачі Migam володіють польською і українською жестовими мовами, а також розмовляють польською та українською. Вони базуються у різних містах Польщі (Гура-Кальварія, Губін, Краків, Варшава) та України – у Полтаві, Івано-Франківську та Ковелі. Спеціалісти кажуть, що здебільшого до них звертаються по допомогу з документацією, у лікарнях, коли треба записати дітей до садочку чи школи або поспілкуватися у банках, магазинах, на вокзалах.

Команда перекладачів напрацювала багато кейсів, серед яких і допомога вагітним жінкам під час консультацій, пологів і після них. Майже за півроку з початку війни в дванадцяти сім’ях нечуючих українців народилися діти на території Польщі.

Бували і зовсім унікальні випадки. Наприклад, переклад сесій з психологом. Послугою скористалася молода українка, яку непокоїли нічні кошмари і страх перед людьми. Спілкування тривало більше сорока хвилин.

Про послуги онлайн платформи Migam знають і в Україні, звідки теж надходять звернення. Так, нечуючий водій таксі зі Львова запросив допомогу перекладача, коли пасажир залишив у машині паспорт та телефон.

Сервіс для українців у Польщі фінансує американський фонд International Rescue Committee.

99 переглядів