Пропустити навігацію
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 26.07.21

Альбом безбар’єрних рішень. Проведено дослідження доступності міських просторів

Триває робота над Альбомом безбар’єрних рішень, який створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Так, напередодні завершився етап, який було присвячено дослідженню доступності міських просторів (завантажити тут).

«Продовжуємо розбудовувати безбар’єрну Україну. «Дослідження доступності міських просторів» — це звіт, який є першим етапом роботи в межах створення Альбому безбар’єрних рішень. Вже відсьогодні всі, хто впливає на безбар’єрність міських просторів, зможуть дізнатися про основні проблеми з доступністю в містах та про нормативні документи з відповідями, як не допустити подібні недоліки у майбутньому», – зазначила Олена Зеленська.

В межах дослідження було проведено опитування представників маломобільних груп населення щодо бар’єрів, з якими вони стикаються, пересуваючись містом, користуючись громадськими закладами, відвідуючи парки, отримуючи різноманітні послуги.

Лише декілька прикладів із дослідження. Наприклад, двері у громадських будівлях часто занадто важкі, щоб ними могли скористатися діти чи люди літнього віку. Незрячим людям складно користуватися домофонами, бо кнопки з цифрами та їхнє розміщення завжди відрізняються», – зазначила перша леді.

Значну частину дослідження було присвячено аналізу чинних нормативів та стандартів, які регулюють питання безбар’єрності. У кінцевому підсумку сформовано повний перелік таких документів, із зазначенням, які саме бар’єри вони допоможуть здолати.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов відзначив, що дослідження стане у нагоді всім, хто має вплив на доступність громадських просторів: проєктувальникам, архітекторам, будівельникам, працівникам комунальних підприємств, муніципалітетів, представникам ОСББ, власникам будівель та помешкань тощо.

«Ми отримали реальний продукт, у якому описані ключові проблеми доступності громадських просторів та перелік нормативних документів, що регулюють їх вирішення. За участі експертів, архітекторів, урбаністів та представників громадськості були виділені найбільш гострі проблеми, а також сформований повний перелік документів із зазначенням, появу яких саме бар’єрів вони допоможуть не допустити у майбутньому», – додав Олексій Чернишов.

Наступним етапом роботи над Альбомом безбар’єрних рішень стане розробка першого розділу — він розкаже, якими мають бути доступні ґанки та під’їзди.

«Альбом має проілюструвати на прикладах, як міське середовище може бути безбар’єрним і дружнім до усіх людей. Водночас він має стати путівником, тлумачником та керівництвом для всіх, хто змінює свої міста, селища, громади та прагне зробити їх вільними від бар’єрів та перепон», – додав Олексій Чернишов.

«Альбом безбар’єрних рішень» створюється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів». Його розробниками виступають компанія Big City Lab спільно з Міністерством розвитку громад та територій України та ГО «Безбар’єрність» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії.

Аналітичну та технічну підтримку етапу досліджень здійснює школа «Урбанина».

66 переглядів