Пропустити навігацію

КАТЕГОРІЯ КЕЙСИДАТА 29.07.21

Як міжнародний аеропорт «Бориспіль» стає безбар’єрним

На прикладі головного аеропорту країни будуть розроблені стандарти безбар’єрності для об’єктів інфраструктури.

Перетворення в «Борисполі» розпочалися після аудиту безбар’єрності, який два місяці тому пройшов за участі першої леді Олени Зеленської, представників Дитячого фонду UNICEF Ukraine, міністра інфраструктури Олександра Кубракова.

До перевірки аеропорту на безбар’єрність залучали також родини, які виховують дітей з різними формами фізичних або ментальних порушень. На основі їхніх рекомендацій, а також реального досвіду пасажирів експерти сформували перелік змін, які наразі вже втілюються у «Борисполі».

Зокрема:

— Відкрито окремий коридор проходження авіаційної безпеки для пасажирів з дітьми до 6 років, пасажирів з інвалідністю та руховими порушеннями.

— Додано позначення зони очікування для дітей без супроводу для покращення їхнього комфорту та безпеки.

— Доповнено інформацію на сайті для пасажирів з інвалідністю та руховими порушеннями, пасажирів літнього віку, а також для пасажирів з дітьми (з’явилися дані про окремі паркомісця, можливості супроводу тощо).

— Розпочато закупівлі необхідного обладнання: у вбиральні для людей з інвалідністю — додаткові поручні, у кімнати догляду за дитиною — стільці для годування, мікрохвильові печі, сповивальні столики.

«Бориспіль» як головний аеропорт країни став пілотним проєктом з розробки найсучаснішого стандарту безбар’єрності об’єктів інфраструктури. Його досвід зі створення доступного, комфортного для всіх середовища планується поширити на решту українських летовищ. На черзі — Міжнародний аеропорт «Львів» імені Данила Галицького.

Розбудова безбар’єрних інфраструктурних об’єктів є одним із напрямків Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, розробленої в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської.

259 переглядів