Пропустити навігацію

Заява про доступність

 

Це твердження стосується вмісту сайту «Безбар’єрність», опублікованого на домені https://bbu.org.ua. Це не стосується вмісту на субдоменах.

Цей вебсайт створений та перевірений для зручного використання якомога більшою кількістю людей різного віку та стану здоров’я. Текст зрозумілий і простий. Користувач може:

  • без ускладнень збільшити чи зменшити масштаб від 50 до 200%.
  • переміщатися вебсайтом, використовуючи лише клавіатуру
  • переміщатися вебсайтом за допомогою програми розпізнавання мовлення
  • користуватися вебсайтом за допомогою програми зчитування з екрана (включаючи найновіші версії JAWS, NVDA та VoiceOver)

 

Наскільки доступний цей веб-сайт

Цей вебсайт загалом відповідає Правилам доступності вебконтенту версії 2.1 стандарту рівня AA (інформацію про винятки дивіться нижче).

Варто також зазначити, що деякі автоматичні засоби тестування вказують на проблемні місця, а саме — на можливі порушення контрастності, хоча таких там немає. Також може бути неоднозначним застосування хрестика чи галочки в розділі «Тест» — як доповнення до колірної ідентифікації.

Зважаючи на те, що рівні А та АА — не найвищі рівні доступності, то певні практики, які належать до рівня ААА стандарту, не враховано. Тому ви можете виявити деякі помилки доступності, що відповідають WCAG 2.1 рівня ААА чи кращим практикам вебдоступності.

 

Як ми тестували цей вебсайт

Ми використовували рекомендації щодо доступності вебвмісту за міжнародними нормами доступності рівня А та рівня АА (Web Content Accessibility Guidelines (WCAG) 2.1), щоб перевірити, наскільки доступний сайт «Безбар’єрність».

На етапі розробки технічного завдання були надані чіткі рекомендації для розробки доступного вебсайту.

Під час створення макету та дизайну велася постійна перевірка й виправлення знайдених помилок (через прямі коментарі з дизайнером).

В процесі програмування та наповнення тестувалися всі елементи та всі сторінки сайту.

Тестування проводилося ручним методом. Проводилося візуальне та невізуальне тестування (незряча тестувальниця зі скрінрідером), спільне тестування та тестування автоматичними додатками (axe DevTools — Web Accessibility Testing, IBM Equal Access Accessibility Checker).

Принципи та методи тестування бралися з чек-листа від Deque University.

Перевірка проводилась на таких платформах: Windows 10 — Firefox , Chrome , Edge; e-book and mobile version Android 8, 10 — Firefox, Chrome, Safari+VoiceOver, Chrome+VoiceOver, Chrome+NVDA, Chrome+Jaws, FireFox+NVDA.

Інформація про винятки

Перелічений нижче вміст недоступний з таких причин:

  1. Деякі інтерактивні елементи приховані для користувачів допоміжних засобів (поділитися малюнками чи статтями) через фактичну неможливість скористатись ними. Це означає, що допоміжні технології не читатимуть цей елемент та не будуть знати про його існування. Це не відповідає критерію успіху WCAG 4.1.2 (ім’я, роль, цінність), WCAG 1.3.1 (інформація та відносини).
  2. Стокові фотографії зроблені декоративними за задумом замовника, це може зробити їх недоступними для користувачів допоміжних технологій. Інформація, зображена на фотографіях, не є визначальною для розуміння контенту, але створює загальний антураж. Це не відповідає критерію успіху WCAG 1.1.1 (нетекстовий вміст).
  3. Іконки/посилання «Поділитися» в соцмережах чи в календарі не мають текстового опису через використання зовнішніх сервісів. Це не відповідає критерію успіху WCAG 1.1.1 (нетекстовий вміст).
  4. Через специфіку використаного слайдера (slick-slider) деякі помилки неможливо передбачити чи виправити. Такий вид слайдера по різному відображається на різних браузерах. Найбільше непорозумінь може виникнути при взаємодії скрінрідера зі слайдером у Mozilla.
Відгуки та контактна інформація

Ви можете залишити свої відгуки чи скарги компанії «Іnclusive-Іt» — info@inclusive-it.com.

Наш сайт — https://inclusive-it.com.ua.

Якщо ви виявили проблеми, яких немає на цій сторінці, або вважаєте, що ми не відповідаємо вимогам щодо доступності, зв’яжіться з нами.