
КАТЕГОРІЯ НОВИНИДАТА 20.12.21
Перший розділ Альбому безбар’єрних рішень (завантажити)
Перший розділ Альбому безбар’єрних рішень, який створюється у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», готовий до користування (завантажити тут).
Альбом безбар’єрних рішень — це практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема й батьків з маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю.
«За статистикою, до 50% українців мають проблеми з мобільністю. Абсолютна більшість — 30-40% — це громадяни старшого віку, 10-12% — люди з інвалідністю. Ще близько 1,5% — люди, які наразі хворіють, 2% — вагітні та батьки з візочками. Тобто можна точно сказати — періодично ми всі буваємо маломобільними: коли досягаємо певного віку, навантажені, йдемо з дитиною, погано почуваємося чи просто втомлені. І всім нам потрібні максимально комфортні рішення, втілені у навколишньому просторі», – сказала Олена Зеленська під час ознайомлення з першим розділом посібника.
Якої висоти мають бути поручні та сходи? Яким може бути кут нахилу пандуса? Як організувати освітлення біля входу в будинок? Відповіді на ці та інші питання з облаштування доступного простору є у першій частині Альбому безбар’єрних рішень. Також тут — ілюстрації, що демонструють оптимальні рішення з українського та міжнародного досвіду, доповнені посиланнями на державні будівельні норми та стандарти до кожної архітектурної розробки.
Посібник з’явився завдяки продуктивній співпраці фахівців різних напрямків: будівництва, архітектури, проєктування, а також представників профільних громадських організацій та маломобільних груп населення.
Він стане у нагоді проєктувальникам, будівельникам, замовникам, держслужбовцям та активним громадянам, що хочуть і можуть перетворювати простір навколо на безбар’єрний.
«Альбом стане каталогом рішень, зрозумілою інструкцією для всіх, хто займається проєктуванням або веде бізнес і хоче створити безбар’єрний простір. Він проілюструє на прикладах, як міське середовище може бути безбар’єрним і дружнім до всіх людей», – зазначала Олена Зеленська раніше, анонсуючи роботу над Альбомом.
Альбом — посібник з відкритим кодом, відповідно, він буде вдосконалюватись та доповнюватися.
«Я вдячний першій леді Олені Зеленській за ініціативу щодо розробки Нацстратегії безбар’єрності, адже затвердження цього стратегічного документа дало старт важливим змінам у нашій країні. Презентований сьогодні перший розділ Альбому безбар’єрних рішень — ще один крок на цьому шляху та джерело найкращих практик для всіх, хто будує та проєктує простори й споруди. Без сумнівів, люди старшого віку, вагітні жінки, люди з інвалідністю, батьки з дітьми — усі повинні мати однаково комфортний простір без бар’єрів у своїй громаді», – зазначив міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.
Всього Альбом складатиметься із чотирьох розділів: другий буде присвячено вуличній інфраструктурі, третій розповідатиме про доступний громадський простір, а четвертий — про громадські будівлі та споруди.
Альбом безбар’єрних рішень створюється в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та реалізується громадською організацією «Безбар’єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування урядів Німеччини та Швейцарії. Розробник — урбан-бюро Big City Lab.