Тетяну Ломакіну призначено радницею - уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності

15 червня 2021 р.

Сьогодні, 15 червня 2021 року, керівницю громадської організації «Безбар’єрність» Тетяну Ломакіну призначено радницею - уповноваженою Президента України з питань безбар’єрності. Про це повідомляє офіційний сайт Президента України.
За минулий рік завдяки першій леді Олені Зеленській тема безбар'єрності впевнено увійшла в порядок денний України. Цю ініціативу активно підтримали громадські організації, бізнеси, влада. Був розроблений та затверджений ключовий державний документ – Національна стратегія зі створення безбар'єрного простору в Україні. Оформлюється фактично новий напрям державної політики, пов’язаний з безбар’єрністю. Створення позиції радника - уповноваженого є продовженням формування системи інституцій із розбудови безбар’єрності як комплексної політики сталого розвитку в нашій державі. Позиція передбачає новий підхід до правозахисту, який включає постійний моніторинг дотримання принципів доступності, універсальності та інклюзивності для максимально широкої аудиторії.
«Я щиро вдячна панові Президенту за довіру. Безбар’єрність — це усунення перепон і створення можливостей: це зробити наші міста та громади більш доступними, це створити умови для навчання усіх дітей і дорослих, це надати можливість працювати, реалізовуватися всім, хто цього прагне. Щоби всі відчували себе в своїй країні потрібними і прийнятими, незалежно від віку, статі, походження, інвалідності», — зазначила Тетяна Ломакіна.
Безбар’єрність є загальним підходом із забезпечення безперешкодного доступу всього суспільства, включаючи маломобільні групи населення, до різних сфер життя. Під егідою радника - уповноваженого буде створена система, яка дозволить реагувати на потреби широкого кола громадян — літніх людей, людей з інвалідністю і тих, хто з ними поруч, людей, які тимчасово втратили працездатність, батьків з маленькими дітьми, молоді.
Розвиток безбар’єрності в Україні є продовженням її євроінтеграційного курсу. Європа починається саме з базових цінностей — гідності, прав людини, толерантності, універсального простору. Безбар’єрність як нова суспільна норма — це місток, який має ще міцніше з'єднати Україну з країнами ЄС, де принцип рівних прав та можливостей стоїть в основі усіх державницьких рішень.
Біографічна довідка
Тетяна Ломакіна є керівницею громадської організації «Безбар'єрність». Має понад 25 років досвіду роботи в організаціях громадянського суспільства, реалізувала проекти у соціальній сфері, більше 9 років працювала у місцевому самоврядуванні. Експертка із соціального проєктування. Має дві вищі освіти.

Поширити новину