Усунути бар'єри для людей, які цього потребують, щоб посилити все суспільство

Усунути бар'єри для людей, які цього потребують, щоб посилити все суспільство

Громадська організація «Безбар'єрність» — неурядове експертне об'єднання, яке опікується поширенням в українському суспільстві практик інклюзії, недискримінації, впровадження доступності та універсального дизайну, поваги до різноманіття та рівності можливостей.

«Безбар'єрність» відстоює майбутнє України як суспільства, в якому всі мають відчуття приналежності, участі, визнання та легітимності.

«Безбар'єрність» просуває цінності, ставлення та інститути, які б дозволили усім жителям України максимально повно брати участь у соціальному, економічному та політичному житті, спираючись на власну гідність.

Безбар’єрний підхід має стати загальним підходом у сфері публічного управління для забезпечення безперешкодного доступу соціально вразливих груп до освіти, зайнятості, послуг, дозвілля, спілкування, участі у житті громади.

Ми прагнемо

Сприяти розробці системної державної політики з безбар'єрності та підтримувати її імплементацію.

Включити безбар’єрність до порядку денного українського суспільства і сформувати запит на зміни

Пропонувати дієві рішення у співпраці з громадянським суспільством, державною та місцевою владою, бізнесом

Залучати національні і міжнародні організації до вирішення проблем нерівності можливостей в Україні

Зробити бар’єри, що оточують українців, видимими для державної влади та місцевого самоврядування

Масштабувати успішні практики безбар’єрності, створюючи партнерства та підтримуючи спільноти

Наші цінності

Щирість та емпатія

Тема безбар'єрності відповідає нашим переконанням, ми готові відкрито говорити про бар'єри, їхній негативний вплив на добробут нашого суспільства, і про те, як кожен з нас може стати підтримкою один одному.

Людська гідність

Гідність належить усім людям з народження. Всі наші дії спрямовані на те, щоб захистити право людини усвідомлювати свою громадську вагу та цінність, незважаючи на будь-які життєві обставини.

Права людей

Ми віримо в те, що дотримання прав людини дає кожному і кожній з нас твердий ґрунт під ногами для руху вперед. Права людини роблять нас однаково важливими, в тому числі коли нам потрібна додаткова підтримка і турбота.

Прозорість та підзвітність

Ми прагнемо, щоб кожен житель України приєднався до нашої ініціативи. Саме тому ми будемо розповідати про всі наші дії, відкрито звітувати, залучати якомога більше людей до подолання бар'єрів.

Повага до різноманітніття

У людей з'являється більше можливостей в житті, краща освіта і робота, якщо їхні інтереси та сильні сторони підтримані всім суспільством. Ми сприятимемо поширенню цієї цінності в Україні.

Партнерство, дружба

Всі ми у суспільстві володіємо цінними знаннями, ресурсами, значущими здобутками, власним баченням. Об'єднати цей потенціал — значить досягти кращого результату для всіх.